התקדמות משמעותית בפרויקט פינוי בינוי קריית משה ברחובות: חברת מטרופוליס תבנה בשכונה 450 דירות חדשות. בהיקף כספי מוערך של 750 מיליון שקל.
2 צפייה בגלריה
ליווי צמוד. קריית משה
ליווי צמוד. קריית משה
קריית משה. בקרוב הנוף ישתנה
(צילום: אבי מועלם)
במסגרת הפרויקט "מטרופוליס" תהרוס שני בניינים עם ארבע כניסות ברחוב טוכמן, שבהם סה"כ 64 דירות. ברחוב השקד תהרוס החברה שני בניינים עם שלוש כניסות הכוללים 48 דירות סה"כ.
הבניינים הישנים הם בני 4 קומות על עמודים. במקומן תבנה החברה כ-450 דירות חדשות בהתאם לתכנון המפורט. הבניינים נבנו בשנות ה – 70 של המאה הקודמת, אך המצב התחזוקתי שלהם ירוד מאוד וזאת הייתה אחת הסיבות לקידום התוכנית המקיפה בכל השכונה.
קראו גם:
לאחרונה החברה ביצעה שיפוץ בחדרי המדרגות של הבניינים הקיימים וזאת על מנת לשפר את מצב הבניינים עד כמה שניתן, עד להריסה שתתאפשר לאחר הוצאת היתרי הבנייה.
2 צפייה בגלריה
שכונת קריית משה
שכונת קריית משה
שכונת קריית משה
(צילום: אבי מועלם)
שכונת קריית משה נמצאת בדרום במערב רחובות והמבנים שבה ברובם משנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת. ב-2019 אושרה תוכנית התחדשות כוללת לשכונה (תמל/1086) שבמסגרתה יבוצע פינוי בינוי לכלל השכונה, יבוצע טיפול כולל בתשתיות ובפיתוח, יוקמו מרכזי מגורים ותעסוקה, ישודרגו מחלפים ואף תוקם תחנת רכבת (מתארית). במסגרת התוכנית ייבנו 9,854 יח"ד, מעונות סטודנטים ודיור מוגן.
מנכ"ל מטרופוליס אודי בלום: "אנו מודים לדיירים על התמיכה והבעת האמון בחברת מטרופוליס. שכונת קריית משה היא שכונה שההתחדשות שלה חיונית במיוחד. תנופת הפיתוח והבנייה החדשה ישפרו הן את השכונה והן את מצבם של תושביה. הבנייה תייצר אלפי דירות חדשות באחת הערים המבוקשות בארץ. התוכנית לשכונה כבר מאושרת, היא קודמה בותמ"ל ובעלת חשיבות לאומית גבוהה – לחיזוק האוכלוסיה, לחידוש המבנים הישנים וליצירת סביבת מגורים ראויה לתושביה".
חברת מטרופוליס הינה מהחברות הגדולות והמשמעותיות בהתחדשות עירונית וביזמות האורבנית בישראל. מטרופוליס מקדמת כיום ביצוע, תכנון ורישוי של כ-35 פרויקטים במתחמי פינוי בינוי ותמ"א 38/2, כאשר עיקר פעילותה של החברה במרכז הארץ. עד כה מסרה החברה כ-700 יח"ד ובשנים הקרובות, צפויה החברה לעסוק בהקמתן של למעלה מ-4,000 יח"ד, בתל אביב, גבעתיים, רמת גן, הרצליה רחובות ועוד.
את מטרופוליס מייצג בפרויקט עו"ד גלעד ליפשיץ ממשרד פירון ושות'. את הדיירים ברחוב טוכמן מייצג עו"ד גיל ברזידה ממשרד מינצר-כרמון, ניסים ושות' בשיתוף עם עו"ד משה גולדברג ואת הדיירים ברחוב השקד מייצג עו"ד ארז וייס ממשרד ללקין וייס ושות'.