כשהדברים עוד לא היו כל כך ברורים, והנחיות ניתנו על ימין ועל שמאל, חיה לה מרים ליפשיץ (89) בדיור המוגן "נווה עמית" ברחובות, כשהיא עצמאית לכל דבר ועניין. אלא שאז היא נדבקה בנגיף, ולפי ההנחיות היה עליה לעבור למרכז רפואי סיעודי, למרות שאיננה סיעודית.
1 צפייה בגלריה
"פשוט גאה בה". רבקה והבן בעז
"פשוט גאה בה". רבקה והבן בעז
"פשוט גאה בה". רבקה והבן בעז
(צילום: פרטי)
קראו גם:
כך מצאה עצמה ליפשיץ מועברת ל"נאות המושבה", וביומה הראשון שם נפלה ושברה את האגן.
עברו עוד כמה ימים עד שהתלונות על הכאבים הובילו לאשפוז בבית חולים תל השומר, ומצבה הוגדר "סיעודי מורכב" בשל השבר.
"היא רצתה להישאר בדירה שלה. היא היתה שם לבד במשך חודשים", מספר בועז ליפשיץ, בנה. "היו מביאים לה אוכל ולא היה יוצא ולא בא, רק ארוחות היו מביאים לה, אבל לבקשה שלה להישאר בדירה ולטפל בעצמה כשחלתה בקורונה - לא נענו".
בימים אלה: "אחרי חודשיים וחצי של אשפוז, הרופאים אמרו שלא ראו עדיין אישה עם כל כך הרבה רצון לחיות", מספר השבוע הבן. "היא לקחה תרופות לחיזוק האגן והעצם והחלימה. היא הולכת שוב עם ההליכון שלה והיא עברה לדיור מוגן לעצמאיים עם תמיכה ברמת גן.
"אנחנו עדיין משלמים משכנתא על הדירה בנווה עמית, בה היא כבר לא חיה, שם אין דיור עצמאי עם תמיכה במקלחת, ובמקום שבו היא נמצאת יש. לא היו מוכנים להגדיל לה את הדירה כדי שייכנס אליה מטפל קבוע, ומצד שני לא היו מוכנים שתהיה בלי השגחה בלילה, גם אם אני לוקח את האחריות על עצמי.
"האשפוז היה דרמטי והיא בת 89. כל האירוע הזה היה דרמטי ופגע בכל המשפחה. היום בדיור המוגן כבר לא מוציאים חולי קורונה אלא משאירים אותם בדיור, אבל אז היו נהלים אחרים ופחד גדול. העיקר שהיא בריאה ושלמה וחזרה לעצמה. אני כל הזמן אומר לה - היא נלחמה קרב עז כדי לחיות, אני פשוט גאה בה".