בטקס חגיגי להנחת אבן פינה ציינו השבוע אבן דרך היסטורית בשכונת קרית משה ובעיר בכלל: תחילת הבניה של היזם הראשון במסגרת הסכם הגג שעליו חתמה עיריית רחובות.
חברת אפרידר בונה את פרויקט GINOT אפרידר – 126 יחידות הדיור הראשונות מתוך 2300 יחידות דיור שכבר שווקו בשכונה על קרקע מדינה. חברת אלמוגים החלה בבנייה של פרויקט "שמיים וארץ" הכולל חמישה בניינים בהיקף של 311 יח"ד, גני ילדים מועדון קהילתי.
2 צפייה בגלריה
הפרויקט החדש של אפרידר בקרית משה
הפרויקט החדש של אפרידר בקרית משה
הפרויקט החדש של אפרידר בקרית משה
(הדמיות: studioy)

חברת אפרידר מתחילה בימים אלה את העבודות על הקמת שלושה בנייני מגורים ראשונים במסגרת הסכם הגג הראשון מסוגו בישראל. החברה בונה 126 יחידות דיור ראשונות מתוך 2300 יחידות ששווקו על ידי המדינה על קרקע שלה. היות ומדובר בקרקע מדינה ולא בקרקע של הדיירים לא מדובר בבנייה במסגרת פינוי בינוי אלא בבנייה חדשה לגמרי שצפויה להסתיים בתוך שנים ספורות.
הפרויקט הראשון, GINOT אפרידר נבנה על ידי חברת אפרידר, ובו 126 יחידות דיור שנמכרות בשוק החופשי, בהן דירות 3-5 חדרים ודירות גן. הפרויקט כולל גם הקמה של שני גני ילדים לרווחת התושבים.
גם חברת אלמוגים החלה את העבודות להקמת חמישה בניינים בקרקע מדינה בהיקף כולל של 311 יח"ד. הבניינים מכילים בין 6 ל21 קומות וכוללים חזית מסחרית, מועדון נוער ושני גני ילדים לרווחת התושבים. לקראת הפרויקט התקיימה בשיתוף עיריית רחובות על הקמת הבניינים כך שיצרו מרחב משותף לדיירים, ויחבר באופן מיטבי את המתחם לשכונה.
יזמים נוספים מתחילים בימים אלה לבנות את יחידות הדיור הנוספות שנבנות על קרקע מדינה, ובסה"כ בשבועות הקרובים תחל בנייתן של כ-500 יחידות דיור .

2 צפייה בגלריה
הפרויקט החדש של אפרידר בקרית משה
הפרויקט החדש של אפרידר בקרית משה
הפרויקט החדש של אפרידר בקרית משה
(הדמיות: studioy)

במקביל, עיריית רחובות והחברה לפיתוח רחובות ממשיכות בעבודות לפיתוח תשתיות שישרתו את השכונה המחודשת ואת הפרויקטים החדשים: פרויקט הקמת תשתיות ניקוז שיעצור את ההצפות בשכונה ויתאים לשכונה המחודשת. וכן פרוייקטים של תשתיות תחבורתיות נאותות הן לתושבים והן לאיזורי התעסוקה הישנים והחדשים.

קראו גם:

הבניינים החדשים יזכו לנגישות מיטבית עם סיום העבודות על הצומת החדשה שתחבר את כביש 411 לשכונה דרך רחוב ששת הימים. עבודות אלו צפויות להסתיים עד אמצע שנת 2024. בנוסף, במחצית השנייה של שנת 2024 יחלו העבודות על הקמת הפארק המרכזי של השכונה החדשה ועל הקמת קריית חינוך הכוללת בית ספר יסודי ומתחם גני ילדים במרחק הליכה מהפרויקטים למגורים.
לקראת סוף השנה יתחילו עבודות נוספות לחיבור צומת נוספת על כביש 411 , שתחבר את איזור התעשייה רכטמן ורחוב המפוח ישירות לכביש מרכזי זה. כמו כן, עיריית רחובות והלר ממשיכות לקדם את המכרז לבניית קרית החינוך החדשה והפארק המרכזי של השכונה, שייצאו לביצוע בחודשים הקרובים.