חצי חינם נדל"ן, הזרוע הנדל"נית של קבוצת חצי חינם, מקדמת פרויקט מעורב שימושים בהיקף השקעה מוערך של כמיליארד וחצי שקלים ברחובות.
2 צפייה בגלריה
מתחם מעורב שימושים ברחובות
מתחם מעורב שימושים ברחובות
מתחם מעורב שימושים ברחובות
(הדמיה: מילוסלבסקי אדריכלים)
הפרויקט המתוכנן לקום על גג המרכז המסחרי "אמריקן סיטי" שבבעלות החברה בדרום מזרח העיר יכלול על פי התכנון המוצע:
תוספת של מבנה תעסוקה בשטח של כ-20,000 מ"ר, תוספת מבנה מגורים להשכרה בשטח של כ-35,000 מ"ר עם 308 יח"ד המיועדות להשכרה ארוכת טווח, תוספת מבנה דיור מוגן בשטח של כ-35,000 מ"ר, כ-350 יח"ד למגורים, וכן תוספת של מבנה חנייה בשטח של 40,000 מ"ר עבור תוספת של כ-600 חניות חדשות למבני דיור מוגן ומגורים עתידיים.
בסך הכל המתחם מעורב השימושים יכלול 130,000 מ"ר בנוי + 40,000 מ"ר חניונים עיליים ו-1,400 חניות.
קראו גם:
התוכנית, שנערכה על ידי משרד מילוסלבסקי אדריכלים, מבקשת לשנות ייעודים מתעשייה ומלאכה - לאזור תעשייה, מסחר ומגורים ולקבל תוספת של כ-500 אחוזי בניה ברוטו לכלל השימושים.
במצב הקיים כיום קיימות זכויות בנייה מאושרות מעל הקרקע (לפי תוכנית רח/5/2004) לשימושי מסחר, משרדים וספורט ולכ-807 מקומות חניה תת קרקעיות ובקומת הקרקע.
כזכור, חצי חינם נדל"ן רכשה את מרכז "אמריקן סיטי" מהאחים משה ויגאל גינדי לפני שלוש שנים וחצי בסכום של 185 מיליון שקלים.
המרכז משתרע על שטח של כ-42 אלף מ"ר (2 קומות מסחר + חניון עילי ותת קרקעי), כולל מרכז רפואי טכנולוגי של קופת חולים מאוחדת ששכרה כ-7,000 מ"ר במרכז, מתחם ספורט "נינג'ה סטאר" המשתרע על שטח של 1,350 מ"ר ובו מספר אזורי פעילות להורים וילדים, ובעתיד יהיה גם סניף 'חצי חינם' מהגדולים בארץ, מגוון חנויות, בתי קפה, ועוד.
2 צפייה בגלריה
ליהי סונק
ליהי סונק
ליהי סונק
(צילום: עידן גרוס)
ליהי סונק, סמנכ"לית נכסים בקבוצת חצי חינם, מציינת כי "הקבוצה בוחנת כל העת הוספת שימושים במרכזים המסחריים שלה הממוקמים במיקומים אסטרטגיים באיזורי ביקוש.
"הוספת שימושי מגורים ותעסוקה מעל המרכז המסחרי, ייצר מתחם מעורב שימושים, שייתן מענה לתושבי העיר בכלל ולתושבי השכונות הסמוכות בפרט. מעבר למאות מקומות עבודה חדשים שהוא יספק, מלאי הדירות החדשות באיזור יגדל והמתחם ישמש גם מרכז עם מגוון שירותים קהילתיים בילוי ופנאי לכל המשפחה.
אדריכל גיא מילוסלבסקי מציין כי "התחדשות עירונית במרכזים מסחריים ותוספת שטחי מגורים למסחר ולתעסוקה היא פתרון אפשרי ויעיל למחסור בקרקעות ובדירות ברחבי הארץ.
"מרכזי המסחר הגדולים הממוקמים כיום לרוב באזורי תעשייה או תעסוקה, הם חלק מעתודות הקרקע של מדינת ישראל, ותוספת של שטחי מגורים בהם בהחלט יכולה להוות כלי חשוב בידי המדינה בסל הכלים למאבק במצוקת הדיור. מבחינה תכנונית, עירוב שימושים הוא כלי תכנוני מוכר ופופולרי בעולם ובישראל הוא צובר תאוצה בשנים האחרונות".