בעיצומם של ימי השבעה וארבעה ימים בלבד לאחר שהתבשרו על מותו של אביהם על ידי אמם, שני ילדיו של נרקומן מיישוב סמוך לרחובות שנפטר ככל הנראה ממנת יתר, הגישו בקשה לרשם הירושות להוריש להם את כל רכושו. השווי: מיליוני שקלים. אישה שטוענת שהיא בת זוגו והידועה שלו בציבור מזה 9 שנים, הגישה מנגד התנגדות למנוע את חלוקת העיזבון בין ילדיו בלבד, על ידי עוה"ד רגב אלקיים וסיניה חריזי מוזס.
1 צפייה בגלריה
השאיר אחריו מיליוני שקלים
השאיר אחריו מיליוני שקלים
השאיר אחריו מיליוני שקלים
(צילום המחשה: shutterstock)
ילדי המנוח טוענים מצד אחד כי הם כלל לא ידעו על קיומה של האישה, וכי אין כל הוכחה שהיא הייתה בת זוגו של אביהם, מה גם שבתעודת הזהות שלה היא רשומה בכתובת אחרת מהכתובת שלו. הם מוסיפים וטוענים, כי האישה היא עבריינית מורשעת בסחר בסמים שלא לצריכה עצמית.
קראו גם:
הידועה בציבור טוענת מנגד באמצעות עו"ד אלקיים, כי המסמכים שילדי המנוח צירפו לבקשתם הושגו בגניבה, ובשל כך היא אף הגישה נגדם תלונה במשטרה. עוד היא טוענת, כי הילדים לא היו בקשר עם אביהם יותר מ-25 שנה, בעוד היא חיה עמו בדירתו בתשע השנים האחרונות, ניהלה עמו משק בית משותף והוא אף מת בזרועותיה, תוך שהיא מנסה לבצע בו ניסיונות החייאה. לדבריה, בתוקף היותה הידועה בציבור שלו היא זכאית למחצית מעיזבונו.
"המתנגדת היא אישה מוכת גורל שנאבקת זה שנים בהתמכרות לסמים עקב נסיבות חייה הקשות, ולכן נושא שינוי הכתובת בתעודת הזהות לא היה בראש מעייניה", טוען עו"ד אלקיים בתשובה שהגיש בשם האישה, "ברור כי דבר זה אינו מפחית מהעובדה שהיא ניהלה קשר זוגי ומשק בית משותף עם המנוח קרוב לעשור". עוד טוען עו"ד אלקיים, כי בתקופת מאסרה של האישה, דאג המנוח כל העת לרווחתה הכלכלית.
לבקשתה צירפה האישה מסמכים משפטיים, המעידים כי חיה בדירת המנוח כבת זוגו ואף צירפה תצהירים של שכניה לבניין התומכים בטענתה. "היא מתגוררת בדירה בבניין במשך כעשור וניהלה כל השנים הללו משק בית משותף עם בן זוגה, שכננו לבניין", כתב אחד השכנים בתצהיר החתום על ידו: "ראיתי אותה במהלך השנים הללו מגיעה עם קניות, לעיתים יחד עם בן זוגה המנוח, וידעתי מתוקף היכרותי את השנים כי הם זוג לכל דבר ועניין", כתב שכן אחר.
עוד טוענת האישה, באמצעות עו"ד אלקיים, כי לאחר שגילתה, כי מהדירה, שבה התגוררה עם בן זוגה, נעלם רכוש, היא הגישה תלונה ראשונה במשטרה נגד בתו של המנוח בגין ניסיון פריצה, גניבה והוצאת רכוש. "באותו המועד האישה עדיין לא ידעה אודות גניבת רכושה הפרטי והחסוי", דברי עו"ד אלקיים.
"מיד לאחר מכן היא נדהמה למצוא מנעולן על סף דלתה, שאת שירותיו שכרה בתו של המנוח, וכל זאת בניסיון לסלק אותה מביתה. טוב שהדבר נמנע מעצם הימצאותה של האישה בביתה באותה העת ובסיוע המשטרה שהוזעקה למקום. משלא עלה הדבר בידי בתו של המנוח, היא אצה רצה, בו ביום והגישה בקשה לצו ירושה, ארבעה ימים לאחר פטירת המנוח, בניסיון נואל לקבל במחטף, תוך כדי הטעיה וניסיון מרמה", אמר עו"ד אלקיים שמבקש כעת מבית המשפט לקבוע כי הידועה בציבור תירש מחצית מעיזבונו של המנוח.
לעדכונים חדשות רחובות