בבית חולים "קפלן" לא רואים הרבה לידות של רביעיות, בעיקר משום שסטטיסטית מדובר בסיכוי קלוש של אחת ל־720 אלף לידות, בייחוד כאשר מדובר בהריון ספונטני, ללא טיפולי פוריות.
1 צפייה בגלריה
הרביעייה היום. "לא פשוט"
הרביעייה היום. "לא פשוט"
הרביעייה היום. "לא פשוט"
(צילום: פרטי)
קראו גם:
ברוב המקרים, בהריון של רביעייה מבצעים הפחתת עוברים, אך במקרה של ימין גברטנסה ואשתו הוסאן יוקוב, זוג נשוי והורים לשני ילדים, מבקשי מקלט מאריתריאה, לא בוצעה הפחתה, כיוון שההורים החליטו לשמור על כל הארבעה.
הלידה התרחשה בחודש מרץ האחרון בהצלחה, ולאחר שהות בפגייה שוחררו התינוקות לביתם, ומאז הם שוהים בו עם אמם, בעוד האב יוצא לעבוד.
בימים אלה: "לאחת הבנות היה קטרקט בעין והיא עברה ניתוח", מספר גברטנסה השבוע. "כרגע אנחנו במעקב ובסך הכל יש לנו שישה ילדים בבית ואשתי נשארת איתם. בגלל שאחת הבנות לא מרגישה טוב, אני עובד שלושה שבועות בחודש, כי יש לנו המון בדיקות וסידורים. המצב לא פשוט".
יש מי שעוזר לכם?
"בגדול אנחנו לבד, אבל יש לנו אנשים שעוזרים לנו מדי פעם עם תחליפי חלב וחיתולים. ניסינו לפנות לגופי רווחה אבל זה לא כמו שחשבנו, ועכשיו הילדים הולכים לבית הספר ולגן ואני אחראי לקחת ולהחזיר אותם". הרביעייה, הוא מספר, עדיין לא יוצאת החוצה הרבה. "אנחנו מפחדים עליהם, הם מאוד עדינים והם היו בפגייה. גם למסגרת אנחנו פוחדים להוציא אותם".
מה הקושי המרכזי שלכם היום?
"חיתולים, מגבונים ותחליפי חלב. כשאני לא עובד כל החודש, מאוד קשה לקנות את הכל".