כולם זוכרים את הטרגדיה שאירעה רק לפני מספר חודשים בפארק ארגמן בנס ציונה, אז שער שהונח באופן לא בטיחותי גרם למותה של אלין אהוד ז"ל, בת שלוש בלבד במותה. כתב תביעה שהוגש השבוע בבית המשפט השלום ברחובות חושף מקרה דומה שלמרבה המזל נגמר בחבלה קשה בלבד.
2 צפייה בגלריה
 שער הברזל שנפל על הילד ׀
 שער הברזל שנפל על הילד ׀
שער הברזל שנפל על הילד ׀
(צילום מתוך התביעה)
על פי כתב התביעה, בחודש אוגוסט האחרון שהתה אם וילדיה בגן המגינים בעיר רחובות. אחד משערי הגן הסמוך לרחוב מאפו 11, שער כבד המשמש לכניסת רכבים לגן, לא היה מחובר לצירים, ממש כמו במקרה של אלין אהוד. השער היה מנותק ונשען על גדר המקיפה את הגן.
בנם בן ה-4 של המשפחה שיחק בקרבת השער, ואז נפל עליו השער וגופו נלכד תחתיו. האם ניסתה לחלץ את הילד אך לא הצליחה לעשות זאת, וזאת תוך כדי שהילד צווח ומדמם מראשו. גבר שהיה במקום הצליח להרים את השער וחילץ את הילד, וארגוני הצלה שהגיעו למקום נתנו לילד טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים קפלן, שם בוצעו תפרים בראשו.
עוד באותו היום המשפחה דיווחה לעירייה על המקרה, שבוע לאחר מכן העירייה ביקשה שיועברו לה פרטים על הנושא ודרישה לפיצוי. האב מציין בתביעה כי בעת האירוע היה בלבול רב, הוא לא הספיק לדבר עם אשתו ולהבין מה בדיוק קרה בגן המשחקים, ובבית החולים אמר לרופאים כי השער נפל על הילד אחרי שהתנדנד עליו, ולא כפי שקרה באמת באירוע – שהשער נפל על הילד מבלי שנגע בו, וכי יש עדות שהיו במקום שראו את השער נופל עליו.
עם זאת, במכתב השחרור נכתב מה שנאמר על ידי האב, ששער הברזל נפל על הילד לאחר שהתנדנד עליו, ובמכתב התשובה מהעירייה הייתה התייחסות רק לנושא זה, תוך ניסיון לכאורה להאשים את הילד בכך שהפיל את השער על עצמו. העירייה ציינה במכתב כי לא מדובר במפגע אשר נוצר על ידי או כתוצאה מרשלנות של העירייה, וההורים טוענים בתביעתם שכן, כיוון שהשער היה מנותק מציריו ומונח בצד בניגוד לכל הליך בטיחותי, וכיום למרבה הצער כולם יודעים מה יכול להיגרם לילד ששער כזה נופל עליו.

2 צפייה בגלריה
אלין אהוד ז"ל. טרגדיה איומה
אלין אהוד ז"ל. טרגדיה איומה
אלין אהוד ז"ל. טרגדיה איומה
(צילום: באדיבות המשפחה)

"להניח שער גדול בצורה כל כך מסוכנת באמצע גן משחקים שמסתובבים שם ילדים קטנים זוהי רשלנות נוראית מסכנת חיים ובוודאי שזה רחוק מלהיות אמצעי זהירות סבירים", ציינו ההורים בכתב התביעה.

קראו גם:

כעת ההורים תובעים מהעירייה סכום של 35,000 שקלים פיצוי עבור הצלקת שנגרמה לילד, עוגמת הנפש והפגיעה הנפשית בילדים ובהורים בשל המקרה ועבור הטיפולים הרפואיים שנאלצו לעבור.
מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה תגיב בבית המשפט, כמקובל".