החופש הגדול עבור רובנו הוא תקופה נהדרת, מלאה בחוויות של טיולים, ים ובילויים עם חברים.
2 צפייה בגלריה
התמודדות עם חרדה חברתית
התמודדות עם חרדה חברתית
התמודדות עם חרדה חברתית
(צילום: shutterstock)
עבור מתבגרים רבים המתמודדים עם מופנמות, קושי ומניעה חברתית על רקע של חרדה חברתית, החופש הגדול הוא תקופה של ריחוק חברתי, ניתוק ממסגרות חברתיות ובדידות, שעלולים להוביל לחרדה מוגברת ואף לדיכאון.
קראו גם:
משבר הקורונה, שפקד אותנו בשנה החולפת, יצר אצל מתבגרים רבים ריחוק וניתוק חברתי.
השנה הגיע מספר שיא של פניות, פי שלושה משנה שעברה, של הורים מודאגים המדווחים כי ילדיהם מתקשים לשוב למסגרות הלימודים, נמנעים מסיטואציות חברתיות ומעדיפים להסתגר בבתים.
2 צפייה בגלריה
התמודדות עם חרדה חברתית
התמודדות עם חרדה חברתית
התמודדות עם חרדה חברתית
(צילום: רועי הרצליך)
מסגרות חינוכיות וחברתיות הן קריטיות ומשמעותיות ביותר עבור המתבגרים. כאשר מתפתחות מצוקות על רקע של הימנעות חברתית, מופנמות, ריחוק ובידוד חברתי, הן עלולות לפגוע במרקם החיים, בהישגים לימודיים, בהתפתחות אישית וכמובן בחוויית הילדות.
קבוצות השייכות של עמותת רקפת מציעות דרך שונה, בה מתבגרים נמצאים ב"מרחב מוגן" שבו הם יכולים לאפשר לעצמם לתרגל ולהתאמן בסיטואציות חברתיות, לקבל בחזרה את הביטחון וההערכה העצמית ולשוב למעגלים חברתיים. קבוצות השייכות מעניקות סל כלים רחב להתמודדות עם חרדה חברתית עבור ילדים ונוער, באמצעות משחקים, פסיכודרמה, תיאטרון ועוד.
בעקבות הביקוש והפניות הרבות, בעמותת רקפת הקימו תחום הורים, הנותן מענה של ייעוץ, הכוונה וכלים אפקטיביים להורים ולילדים המתמודדים עם חרדה חברתית.
המענה בא לידי ביטוי באמצעות וובינר להורים, הכולל, הדרכות פרטניות, זיהוי מצוקות וסימני חרדה חברתית אצל מתבגרים וכלים להתמודדות והכלה.
היום תתקיים הרצאה ב"הפנינג הורים חוויתי" שיזמו בעיריית רחובות, וגם שתי סדנאות התנסות.
ההרצאה תעסוק בנושא התמודדות עם חרדה חברתית אצל ילדים ונוער, איך לייצר שיח תקשורתי מקרב ואיך ניתן לפתח מיומנויות חברתיות אצל מתבגרים המתקשים בכך.
כיום ברחובות פועלות מספר קבוצות רגשיות-חברתיות, המעניקות שייכות למגוון גילאים, ילדים ונוער: קבוצת יסודי גילאי 10-11, קבוצת חטיבת ביניים 12-14, וקבוצת תיכון 15-18.
אבנר דפני, מנכ"ל העמותה: "לאור הביקוש הגדול, אנחנו עושים את כל המאמצים לפתוח עוד ועוד קבוצות ולהרחיב את הפריסה הארצית מתוך הבנה שעלינו להעניק לילדינו, במיוחד לאלו שמתמודדים עם חרדה והימנעות חברתית, מקום מכיל ומחבק".
ההרצאה וסדנאות ההתנסות יתקיימו בקמפוס רחובות, רחוב גיבורי ישראל 2 רחובות בין השעות 20:00-22:00.