"המאבק על התרבות של כולנו עולה מדרגה": היכל התרבות העירוני ברחובות נמנה עם 17 היכלי התרבות בישראל, שעתרו לבג"ץ ודורשים שוויון לכספי סיוע מהמדינה. משרד התרבות הקצה כ-200 מיליון שקלים לשיקום עולם התרבות הישראלי, אולם קבע כי היכלי התרבות לא ייכללו בגופים הזכאים לסיוע.
1 צפייה בגלריה
בית העם רחובות
בית העם רחובות
בית העם רחובות
(צילום: אבי מועלם)
שוקי קרומר, מנכ"ל היכל התרבות: "ההיכל סגור מאז תחילת משבר הקורונה בחודש מרץ, והדבר פוגע במעגלים רחבים של עובדים, ספקים ועוד. קיווינו לסיוע מהמדינה, כדי שנוכל לשוב ולפתוח בהמשך, אבל שר התרבות, חילי טרופר, בוחר להתעלם מזכותם של תושבי העיר לשוויון- גם בתחום התרבות, ובוחר להפנות את מרבית המשאבים למוסדות התרבות של ת"א".
במסגרת סל הסיוע שהקצתה המדינה עבור עולם התרבות, יחולקו כ-200 מליון שקלים לגופי תרבות שונים. מבדיקה מעמיקה שערכו במטה המאבק של היכלי התרבות, עולה כי למעלה מ-80% מהסיוע לתחום אמנויות הבמה מועבר למוסדות התרבות בתל אביב בלבד. לעומתם, היכלי התרבות שעתרו לבג"ץ לא יקבלו סיוע כלל, כך על פי החלטת משרד התרבות.
קראו גם:
בעתירתם, קובלים מנהלי היכלי התרבות על אי השוויון בחלוקת המשאבים המיועדים להתמודדות עם המשבר, ומזהירים מפני חוסר צדק משווע, שעלול לפגוע בתושבי הפריפריה. "היכלי התרבות עוסקים לאורך כל השנה ביצירת סל אירועי תרבות המותאם לציבור המקומי, ומטרתם לאפשר לכל אחד- מהגיל הרך ועד בני הגיל השלישי, ליהנות מתרבות איכותית ליד הבית. שר התרבות בוחר לפגוע בכולנו ולהעדיף את תל אביב על פנינו. אין להתנהלות כזו מקום במדינת ישראל של 2020, ולכן יצאנו למאבק בלתי מתפשר עד שנתקן את העוולה הזו", הבהירו במטה המאבק.
את העתירה הגישו 17 היכלי תרבות ברחבי הארץ, והדיון הראשון בעתירה זו צפוי להיערך ביום חמישי ה-17.12. בהיכלי התרבות תולים תקווה כי ביהמ"ש יורה למדינה לשנות את התבחינים כך שהיכלי התרבות יוכלו ליהנות מסיוע שיאפשר לתושבים להמשיך ולצרוך תרבות מיד עם החזרה לשגרה.
כל העדכונים - חדשות רחובות