בעיתוי מתואם למצב, מבלי שהייתה כוונה לעשות זאת, נפתח אתמול (שני) בניין אישפוז חדש וממוגן מפני ירי טילים במתחם המרכז הרפואי קפלן ברחובות, מספר שנים לאחר שהחל תכנונו.
2 צפייה בגלריה
"בעיצומה של המלחמה". הבניין החדש והממוגן של קפלן
"בעיצומה של המלחמה". הבניין החדש והממוגן של קפלן
"בעיצומה של המלחמה". הבניין החדש והממוגן של קפלן
(צילום: בי"ח קפלן)
לפני כחודש, עם פרוץ המלחמה בעזה והימשכות ירי הרקטות לאיזור השפלה כמעט על בסיס יומי, החליטו אנשי "שירותי בריאות כללית" להאיץ את המהלכים לסיום הבנייה של הבניין, בעיקר משום שיש בו מרחבים מוגנים, דבר שכמעט ואינו קיים במבנה בית החולים הוותיק.
הבניין החדש, שהפעילות בו החלה השבוע, מתפרש על פני שטח כולל של 23 אלף מ"ר, ויש בו 173 מיטות אישפוז חדשות, 40 מתוכן נמצאות בחדרים המוגדרים כמרחבים מוגנים מפני ירי רקטות או רעידות אדמה.
בהמשך החודש, לאחר שיבוצעו השלמות אחרונות בבניין והוא יאוכלס במלואו, הוא יכלול שלוש מחלקות פנימיות מלאות, שלושה חדרי צינתור מתקדמים, מחלקת טיפול נמרץ ומחלקת שיקום לב.
לדברי ד"ר אורלי ווינשטיין, סמנכ"לית ראש חטיבת בתי החולים בכללית, בעתיד צפויה לפעול במבנה גם יחידת דיאליזה חדשה לטיפול בחולי כליות.
"הבניין נפתח בעיצומה של המלחמה, וזו בהחלט בשורה עבור מערכת הבריאות וכמובן שעבור תושבי איזור השפלה המשתמשים בשירותי בית החולים", אומרת ד"ר ווינשטיין. "השילוב של מרחבים מוגנים עם טכנולוגיות רפואיות מהמתקדמות בעולם, מאפשרים לשמר את הרציפות הטיפולית ולחזק את תחושת הביטחון של המטופלים ושל העובדים שלנו".
רעות אהרון, צעירה תושבת רחובות שהייתה מאושפזת בקפלן באחד מסבבי הלחימה ברצועת עזה, מסכימה עם חשיבות הקמתן של מחלקות אישפוז במרחבים מוגנים.

2 צפייה בגלריה
חדר בבניין הממוגן בקפלן
חדר בבניין הממוגן בקפלן
חדר בבניין הממוגן בקפלן
(צילום: בי"ח קפלן)

"בימים שאני הייתי בבית החולים היה ירי של רקטות לאיזור, ובוצעו העברות של מיטות באמצע הלילה לעבר מקומות יותר מוגנים בבית החולים וזה היה מפחיד", אומרת אהרון, "וטוב שעכשיו יהיה מקום למאות מיטות במקום בטוח ושמור".

קראו גם:

פרופסור טריף בדר, מנהל המרכז הרפואי: "בניין אישפוז חדש מגדיל באופן ניכר את היכולת של בית החולים לקלוט ולהעניק שירות רפואי מקצועי למטופלים במערך הקרדיולוגי ובמחלקות הפנימיות. מדובר בבניין הכולל תשתיות בסטנדרט הגבוה ביותר לצד מיכשור וציוד רפואי מתקדם וטכנולוגיות חדשניות, שיאפשרו לנו לתת רפואה איכותית ופורצת דרך".