גידול האוכלוסין, העלייה ברמת החיים והצמיחה הכלכלית המהירה בטווח הקרוב מאוד, צפויים להביא עימם עלייה בצריכת האנרגיה. לכן שוקלים בעיריית רחובות הקמת תאגיד, בשיתוף המגזר הפרטי, כך שיהווה מנוע צמיחה עירוני, שמסוגל להתמודד עם שינויים מהירים בתחום האנרגיה, תוך שהוא נותן מענה להתמודדות עם אתגרי האקלים.
1 צפייה בגלריה
עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים בחולון
עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים בחולון
עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים
(המחשה: החברה הכלכלית לפיתוח חולון)
קראו גם:
בימים אלה פרסמה החברה לפיתוח רחובות (הל"ר) קול קורא ליזמים לקבלת מידע על המיזם, שנועד עבור ייצור ואספקת חשמל לתושבי העיר.
"בעתיד הקרוב נצפה בשינויים רבים בתחום משק האנרגיה ברמה הארצית, ובקרוב גם ברמה המקומית", מסביר מנכ"ל הל"ר, ניסים סלמן. "הל"ר שואפת לבחון את מקום הרשות המקומית והחברה הכלכלית בתוך הרפורמות הללו כדי למקסם את התועלת עבור תושבי העיר והעירייה".
לדבריו, בשנתיים האחרונות הל"ר עוסקת בייזום והקמה של מערכות חשמל סולאריות במרחב העירוני במקרקעין ובנכסי העירייה, הקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים והחלפת תאורת הרחוב לתאורת לד.
בהל"ר מסבירים כי המטרה היא הקמת מערכות לייצור אנרגיה ירוקה ומתחדשת, ייזום פעולות להוזלת הוצאות החשמל של הרשות המקומית וגופים אחרים, קידום פרויקטים לטובת עצמאות אנרגטית עירונית - ייצור חשמל, אגירת אנרגיה ופתרונות טכנולוגיים לניהול רשתות החשמל, הקמת מערכת לאספקת חשמל לעסקים ובתי אב בעיר, וכל פעילות אחרת בתחום האנרגיה שתשפר את רמת השירות והמחיר של החשמל לתושבי העיר.
לדברי עדי מוטולה־ספיר, סמנכ"ל פיתוח עסקי בהל"ר, מדובר בעניין של זמן עד שהרשויות המקומיות יעתיקו את המודל בהתאמות הנדרשות.
ראש העירייה, רחמים מלול: "ניצול בר־קיימא של כלל המשאבים העומדים לרשותנו, תוך שמירת איזון הולם בין עלויות חברתיות, סביבתיות וכלכליות, הם צו השעה נוכח שינויי האקלים והמאבק לשמירה על הסביבה".