המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום כנגד אורן בן משה, מפקד יחידת "הונאה מרכז" לשעבר במשטרת ישראל, לאחר שתיעד עשרות נשים עירומות בעת שהן עושות שימוש בתאי השירותים ביחידה.
2 צפייה בגלריה
 בחלק מהפעמים צילם אותן עם הנייד
 בחלק מהפעמים צילם אותן עם הנייד
בחלק מהפעמים צילם אותן עם הנייד
(אילוסטרציה: שאטרסטוק)

מכתב האישום שהגישה עו"ד נטלי חגי עולה כי במספר רב של הזדמנויות, תיעד בן משה בסתר, באמצעות אמצעי תיעוד ומעקב משטרתי שהתקין, עשרות נשים בעירום, בעודן עושות את צרכיהן. בהמשך, לאור תקלה במכשיר שהתקין, ביקש בן משה מנציגי המשטרה מכשיר תיעוד נוסף, בטענה שהוא זקוק לו לטובת חקירה מתנהלת, והתקינו בתא השירותים. בן משה נטל את מכשירי התיעוד מהתא בתדירות יומית והוריד את הסרטונים למחשב שלו.

קראו גם:

נוסף על כך, נהג בן משה להיכנס לתאי השירותים ולצלם בחשאי באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו נשים בעודן מתפנות בשירותים. באחד המקרים כאשר ניגשה אחת השוטרות אל התא, נכנס בן משה לתא סמוך וצילם אותה בטלפון הנייד מבעד לחוצץ שבין התאים. לאחר שהשוטרת הבחינה בזוג ידיים מבעד לחוצץ ויצאה נסערת מהשירותים, ניגשה אל בן משה ותיארה בפניו את שקרה. בן משה הרגיע את השוטרת והבטיח לה כי ידווח על שקרה, תוך שהורה לה שלא לשוחח על האירוע עם אנשים אחרים.

2 צפייה בגלריה
הרכב עורר את חשד השוטרים
הרכב עורר את חשד השוטרים
מה קרה בתאי השירותים בתחנת המשטרה?
(צילום המחשה: canva)

בהמשך למתואר לעיל, לאחר שסיימה אחת השוטרות להתפנות, נחשף בפניה אחד ממכשירי התיעוד שהתקין בן משה. השוטרת נכנסה למשרדו של בן משה, יחד עם שוטרת אחרת, מסרה לו את המכשיר ועדכנה אותו בעניין. בן משה הורה לשוטרות שלא לדבר על חשיפת המכשיר ואמר כי יטפל באירוע. מיד לאחר מכן, ניגש לשוטרות פעם נוספת ואמר להן בכזב כי עדכן את המחלקה לחקירות שוטרים ושאלו שולחים חוקר ליחידה. לאחר מכן כאשר נשאל על ידי אחת השוטרות לגבי החקירה, פירט בפניה בכזב פעולות חקירה שלכאורה מבוצעות על ידי מח"ש ביחידה.
כתב האישום מייחס לבן משה עבירות של מעשה מגונה, פגיעה בפרטיות, שימוש לרעה בכוח המשרה, הטרדה מינית והתנכלות, ושיבוש מהלכי משפט.