תושב רחובות, שהיה בעברו רב של קהילה מוכרת באיזור, הגיש לאחרונה תביעה בבית משפט השלום בראשון לציון נגד הרב אמנון יצחק, בטענה כי בסרטונים שנערכו על ידי עמותה שהקים מואשם התובע בכך שהוא מקבל כסף "שחור" לצורכי בחירות בעיר סמוכה. לטענת התובע, למרות מכתבי התראה ששלח, הפרסומים נגדו נמשכו.
1 צפייה בגלריה
הרב אמנון יצחק
הרב אמנון יצחק
הרב אמנון יצחק
(צילום: עמית שאבי)
קראו גם:
עוד נטען בכתב התביעה, כי הפרסומים כוללים הכפשות אישיות שנועדו לפגוע בו מצד גרושתו ואדם נוסף, מקורבו של הרב יצחק. עוד על פי כתב התביעה, פורסמה עליו כתבה פוגענית באינטרנט, ובה תמונותיו וסרטונים בהם הוא מצולם ללא ידיעתו בצורה משפילה.
בהמשך נטען בתביעה, כי במסגרת הרצאותיו של הרב יצחק בערים סמוכות, הוא המשיך את מסע ההכפשות נגד התובע. במקרה אחד, כך נטען בתביעה, הוקרנו בבית כנסת סרטונים מכפישים, ובמקרים אחרים פורסמו סרטונים מתוך הרצאות הכוללות איומים בשחרור סרטונים חדשים.
בין היתר, הוא טוען כי הפיצו עליו שחמד את אשתו של אדם אחר, פיתה אותה להתגרש ולהינשא לו וכי הילד שנולד לתובע מאותה האישה, לה הוא נשוי עד היום, הוא ממזר. לטענת התובע מדובר בדברי דיבה קשים נגדו שאין קשר בינם ובין המציאות.
"התובע זוכה לקללות, איומים, דברי נאצה בטלפון, בפייסבוק של רעייתו... שנשלחים על ידי אנשים רבים", נטען בכתב התביעה. התובע מוסיף כי הפרסומים אף הגיעו לקרובי משפחה וחברים מחו"ל שהתקשרו לשאול על פשר הפרסומים הקשים.
התובע דורש לפצותו בחצי מיליון שקלים ולהוציא צו שיורה על הסרת הפרסומים.
מארגון שופר נמסר: "איננו מנהלים תיקים בעיתון אלא בבית משפט".