בלילה שבין חמישי לשישי פשטה המשטרה על אזור מושב זיתן, הסמוך לרחובות, שם חשפה פעילות בלתי חוקית של שפיכת פסולת בניין, שחסמה את נחל איילון והעמידה אזורים נרחבים בסכנת הצפה בחורף הקרוב. ביניהם מסילת הרכבת ומי התהום.
מבצע משטרתי בנחל איילון. היה עלול להסתיים בהצפה אזורית | צילום: דוברות משטרת ישראלמבצע משטרתי בנחל איילון. היה עלול להסתיים בהצפה אזורית | צילום: דוברות משטרת ישראל
מבצע משטרתי בנחל איילון. היה עלול להסתיים בהצפה אזורית | צילום: דוברות משטרת ישראל
(מבצע משטרתי בנחל איילון. היה עלול להסתיים בהצפה אזורית | צילום: דוברות משטרת ישראל)
המבצע התרחש בסיומה של פעילות מבצעית וחקירה סמויה של משטרת ישראל. במהלכה נחשפו חשדות חמורים לפעילות עבריינית נרחבת ויומיומית, של שפיכת פסולת בנייה אל תוך תוואי נחל איילון בסמוך ללוד ולמושב זיתן שליד רחובות.
על פי הערכת מומחים, שפיכת הפסולת לתוואי הנחל וחסימתו, סיכנה את האיזור כולו בהצפה עם ירידת הגשמים בחורף הקרוב.
הפעילות הגלוייה בסוף השבוע התבצעה לאחר פעילות סמויה ממושכת של תצפיות ואיסוף ראיות. שבעה חשודים נחקרו באזהרה, בהם ארבעה תושבי אחיסמך (22, 28, 35, 68) וכן תושב רמלה בן 34, תושב ראשל"צ בן 27 ותושב לוד בן 25.
בסיור שטח שערכו השוטרים עם אנשי רשות ניקוז נטען על ידי גורמי המקצוע כי חסימת הנחל תגרום בחורף להצפות ולפגיעה באיזור לוד, כביש 1 כביש 40 , מסילת הרכבת והמושבים הסמוכים, וכן תפגע במי תהום דבר המהווה סכנה ממשית לשלום הציבור.
בליל המבצע הגיע כוח משטרה, לוחמי מג"ב, פקחי איכות הסביבה, מדור איכות הסביבה של משטרת ישראל וגורמי מקצוע נוספים. במבצע המשולב נתפסו 12 משאיות, שתי עגלות, יעה אופני ("שופל") ורכב שטח, בעלות של מילוני שקלים.
החשודים עוכבו לחקירה בחשד לעבירות פינוי ושפיכת פסולת, השלכת חומר למקור מים, ניהול עסק ללא רישיון ועבירות מס.
החקירה נמשכת.
צפו בסרטון המתעד חלק מהחקירה והמבצע: