לפני מספר חודשים החלה עיריית רחובות לחדש את אחד הסמלים הוותיקים והאהובים בעיר – גן המייסדים. המקום, המשתרע על שטח של כ-13 דונם, שימש עד כה בעיקר כמקום התכנסות בעת אירועים גדולים כמו יום העצמאות, טקסים וחגים.
2 צפייה בגלריה
גן המייסדים ממבט מלמעלה
גן המייסדים ממבט מלמעלה
גן המייסדים ממבט מלמעלה
(צילום: עיריית רחובות)
קראו גם >>
מעתה והלאה ייקרא המקום "פארק המייסדים", וניתן יהיה לשהות בו במשך כל שעות היום עם מגוון המתחמים שהותקנו בו – לכל הגילאים- פעוטות, ילדים והורים ומבוגרים.
במסגרת העבודות על הפארק הוקמו מתחמי משחק לילדים בוגרים ופעוטות, מתחם נסיעה ייחודי לבינבות, קוביות טיפוס, מתחם נינג'ה ספורטיבי, מגרש מיני פיץ'- מגרש רב תכליתי המשמש למשחקי כדורגל, משחקי כדור שונים ועוד.
בנוסף למתקני המשחק, העירייה הקימה בפארק מתחם כושר חיצוני בו ניתן להתאמן באוויר הפתוח. ספסלים פוזרו בכל פינה בפארק בסמוך למתקני המשחקים השונים.
כמו כן העירייה הקפידה על שמירה על אזורים ירוקים תוך פריסת מדשאות, גינון, מערכת השקיה מתקדמת ושמשיות הצללה. בתוך שטח הפארק החדש הוקם גם מתחם כלבים מגודר ובטיחותי.
2 צפייה בגלריה
גן המייסדים בשעות הלילה
גן המייסדים בשעות הלילה
גן המייסדים בשעות הלילה
(צילום: עיריית רחובות)
במסגרת חידוש הפארק ולאור הכוונה להמשיך ולקיים בו הופעות תרבות, הוקמה בפארק במת מופעים מאובזרת קבועה ונסללה מחדש רחבת התכנסות מרכזית. בימים בהם לא מתקיימים מופעים, הרחבה משמשת כרחבת החלקה, בה ילדים ונוער יכולים לגלוש על סקייטבורד, אופניים, גלגיליות וקורקינטים.
על פינת רחוב הרצל-לבקוביץ הוצבו שני שלטים, האחד מספר את סיפורו ההיסטורי של הגן- שהיה הגן הציבורי הראשון לרווחת תושבי המושבה רחובות, והשני שלט ענק עם שם העיר ולב ייחודי הצמוד לו - לצידו העוברים והשבים יוכלו להצטלם.
בשעות הערב הפארק ומתקני המשחקים בו מוארים ע"י גופי תאורה שהותקנו במסגרת העבודות על הפארק. מאחר והפארק כבר משמש רבים מכל רחבי העיר, הוחלט להציב במקום צוות ניקיון ייחודי המטפל מדי יום בתחזוקה ובניקיון השוטף של הפארק החדש. לכל אורך הפארק פוזרו אשפתונים אליהם ניתן להשליך את הפסולת ובכך לשמור על המרחב הציבורי נקי וסטרילי עבור כלל התושבים.
במהלך החודש הקרוב, יתקיים טקס חגיגי לפתיחת השוק העירוני הממוקם מעבר לכביש.
ראש העיר, רחמים מלול: "פארק המייסדים הוא אחד מהסמלים המשמעותיים ביותר של העיר, בלב ליבה של העיר רחובות - ועכשיו הוא אטרקטיבי יותר מתמיד. המטרה הייתה להחזיר אותו לתושבים לבילוי יומיומי בכל הגילאים, ולא רק כמה פעמים בשנה".
לכל העדכונים - חדשות רחובות