במלאת חצי שנה לטבח ה-7 באוקטובר שבו נרצחו למעלה מ-1,400 ישראלים בעוטף ונחטפו לעזה גברים, נשים, ילדים וקשישים, קיימה עיריית רחובות בשיתוף עם מטה החטופים בעיר עצרת זיכרון ותקווה ברחבת העירייה.
3 צפייה בגלריה
יותם כהן. "יודע שהוא בחיים"
יותם כהן. "יודע שהוא בחיים"
יותם כהן. "יודע שהוא בחיים"
(צילום: דוברות העירייה)

את העצרת הובילו תלמידות ותלמידי כיתות י' מהתיכונים אורט, אמי"ת המר, דה שליט וקציר בקטעי שירה והקראת מכתבים שכתבו חיילים שנפלו בחודשים האחרונים במלחמת חרבות ברזל. התלמידים צעדו מבתי הספר בעיר אל רחבת העירייה לבושים בחולצות שחורות הקוראות לשחרורם של החטופים, כשהם אוחזים בידם דגלים צהובים ודגלי מדינת ישראל.

3 צפייה בגלריה
דיל וכהן
דיל וכהן
דיל וכהן. "קוראים להשיב אותם הביתה"
(צילום: דוברות העירייה)

בטקס לקח חלק יותם כהן, אחיו של נמרוד כהן, תושב העיר רחובות שנחטף מעוטף עזה בשבת השחורה ומאז משפחתו וכל העיר מייחלים לחזרתו הביתה בריא ושלם. כמו כן השתתפו ראש העירייה מתן דיל, סגן ראש העירייה זהר בלום, חברת מועצת העיר קארין ברגינסקי, חברת מועצת העיר מיכל וולקני ומנהלי אגפים בעירייה.

קראו גם:

את העצרת פתח ראש העירייה, מתן דיל, ואמר: "חצי שנה לאחר אותו היום וישנם 133 חטופות וחטופים שעדיין נמצאים בשבי. אנו קוראים מכאן לממשלה לעשות הכל כדי להשיב אותם הביתה".
ראש העירייה פנה לתלמידות והתלמידים ואמר: "אתם העתיד שלנו והעתיד של מדינת ישראל. כולנו יכולים לעשות משהו למען החטופים שנמצאים בשבי, זאת יכולה להיות תפילה, פוסט, סיפור ופעולה פשוטה שתעזור לשמור אותם במודעות של כולנו ולהזכיר שאנחנו מחכים להם בבית".

3 צפייה בגלריה
העצרת ברחבת העירייה
העצרת ברחבת העירייה
העצרת ברחבת העירייה
(צילום: דוברות העירייה)

לאחר דבריו, עלה יותם כהן, אחיו של החייל החטוף נמרוד כהן, שנמצא בשבי בעזה כבר 186 ימים: "נמרוד אחי למד בתיכון אורט, חלקכם בטח הכרתם אותו או ראיתם אותו. הוא התגייס לצבא לפני למעלה משנה ועברה כבר חצי שנה מהיום שבו נחטף. חשוב לי לומר שאנחנו לא נמצאים בטקס יום הזיכרון. אנחנו לא מנציחים את אח שלי וגם לא את רון בנימין. אנחנו נלחמים שהם יחזרו אלינו. זה עדיין לא נגמר, קיבלנו סימני חיים ואנחנו יודעים שהם בחיים - אנחנו מחכים להם שיחזרו".