רחוב אחד העם ברחובות ידוע כרחוב פקוק כבר שנים רבות, ולמרות שיפוצים שהתבצעו בו המצב אף החמיר בעקבות הרמזורים שהותקנו ברחוב ויצמן הסמוך. כעת, כשעומד להיפתח באיזור סופרמרקט נוסף, התושבים חוששים.
1 צפייה בגלריה
רמזורים שבורים בכיכר השבת
רמזורים שבורים בכיכר השבת
רמזור
(המחשה: לירן תמרי)
קראו גם:
"עם פתיחת סופרמרקט נוסף צפויים עוד פקקים לארבעת הרחובות סביב אחד העם", אומר דייר ותיק ברחוב. "כבר כיום יש לא מעט סופרמרקטים וחנויות מסחר ברחוב שהוא קטן יחסית".
לטענת התושבים, הגורם העיקרי לבעיה הוא הרמזור בפינת הרחובות ויצמן והרצל, שתוקע את התנועה באיזור, בנוסף למשאיות הרבות שמגיעות לסופרמרקטים. "מהשעה עשר בבוקר יש פקקי תנועה כבדים ברחוב".
לדברי התושבים, נעשו בעבר פניות למרכולים בבקשה להפחית את כמות המשאיות ולהגביל את שעות פעילותן, אך בפועל זה לא קורה. "אומרים לנו בעירייה שזה רחוב מסחרי, אז למה אני משלם ארנונה א"א ואני גר באיזור תעשייה?", אומר בכעס הדייר.
תגובת עיריית רחובות: "קיימת החלטה של ועדת התחבורה האוסרת על פריקה וטעינה ברחוב לרכב מעל 8 טון, בין השעות 12 בצהריים ועד לשש בבוקר, ואגף התנועה יוודא את אכיפתה. לגבי הרמזורים, לנוכח תלונות הצוות המקצועי בדק את הנושא בשטח וגילה כי מנוף שעבד בעיר קרע את כבל הגלאים בצומת מה שפגע בתזמון. הנושא טופל והרמזור פועל כעת עם זמני פינוי ארוכים יותר".