בת 17 מרחובות מאושפזת בטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי 'קפלן' לאחר שהוכשה על ידי נחש מחוץ לביתה ברחובות הצעירה. ככל הנראה מדובר בנחש צפע. בבית החולים מתריעים כי עונת הנחשים החלה ויש להישמר.
1 צפייה בגלריה
הוכשה ברגלה
הוכשה ברגלה
הוכשה ברגלה
(צילום: דוברות קפלן)
בת 17 מרחובות הובהלה אתמול (שלישי) בערב למרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית לאחר שהוכשה על ידי נחש מחוץ לביתה. הנערה, המתגוררת בבית פרטי ברחובות, יצאה החוצה עם כפכפים לרגליה, כאשר לפתע חשה בהכשת נחש בכף רגלה. לדבריה, היא חשבה שדרכה על קוץ, ולא הבינה שמדובר בהכשת נחש.
קראו גם:
"כשהילדה הוכשה היא בכלל חשבה שמדובר בקוץ, ואחותה הגדולה שהיתה עמה שמה לב שמדובר בכלל בנחש. יצאנו לחפש את הנחש ולא הצלחנו למצוא אותו. התקשרנו לחברת משפחה שהיא מתנדבת במד"א שייעצה לנו לפנות במהירות למיון ילדים", מספרת אמה של הנערה.
ההורים מיהרו לקחת אותה למיון הילדים במרכז הרפואי קפלן והיא אושפזה ביחידה טיפול נמרץ ילדים לצורך טיפול.
ד"ר אלי שפירו, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי קפלן: "עקב התפתחות מהירה של נפיחות ברגל מלווה בכאבים הוחלט על מתן אנטי ונום כנגד צפע, על אף שלא היה זיהוי ודאי של סוג הנחש. בשל הטיפול חל שיפור ניכר במצבה.
חשוב להיות מודעים לעובדה שהאביב הגיע, ואיתו סכנת הנחשים. לצערנו, מידי שנה, נפגעים עשרות ילדים ברחבי הארץ מהכשות נחש. במידה וזה קורה, יש להזעיק עזרה באופן מיידי ולא לנסות לטפל בהכשה באופן עצמאי".
לעדכונים - חדשות רחובות