דיון חירום מיוחד התקיים הבוקר (יום ד') סביב החשש להתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בשכונת רחובות ההולנדית. אמש נודע כי שני תלמידים בבית ספר נבון בשכונת רחובות ההולנדית נמצאו חיוביים בבדיקות לגילוי נגיף הקורונה, ולאחר מכן נמסר כי תלמידת ביה"ס שובו הסמוך נמצאה אף היא חיובית לנגיף.
2 צפייה בגלריה
(רחמים מלול | צילום: אביגיל קדם)
לאור המימצאים, הבוקר נערכה ישיבת זום ארוכה שזימן ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, עם כלל הגורמים הרלוונטיים. מלבד ראש העירייה נכחו בשיחה גם ממלא מקומו, זוהר בלום, מנכ"ל העירייה דורון מילברג, דר׳ אבי צרפתי הוטרינר העירוני -אחראי הבריאות בעיריית רחובות, וכן גורמי משרד הבריאות הרלוונטיים: דר' עופרה חבקין רופאת המחוז, דר׳ מרינה פוליאקוב הרופאה הנפתית, גורמי חינוך מהעירייה , מנהל אגף הביטחון והחירום אליצור זרחי , ומנהלת בית הספר , יפעת לנציאנו , נציגי הנהגת ההורים ונציגות התושבים בשכונה, ליאת פוגל.
ראש העירייה מלול ביקש ממשרד הבריאות כי כלל הילדים שנכנסו לבידוד לאחר גילוי הנשאים האחרונים ייבדקו, וכך גם כל אנשי הצוות ובני המשפחות של מי שנכנסו לבידוד. כמו כן ביקש הנחיות ברורות לתושבים כיצד לנהוג ומענה רציף לשאלות העולות מהשטח. "המקרה הזה הוא מבחן בשבילכם כמשרד הבריאות בנוגע לכל מערכת החינוך בארץ. יש לכם הזדמנות לפעול כאן כהלכה, וגם להרגיע את ההורים ותושבי השכונה שחרדים לבריאותם ולבריאות בני משפחותיהם", אמר מלול בישיבה.
2 צפייה בגלריה
שכונת רחובות ההולנדית
שכונת רחובות ההולנדית
שכונת רחובות ההולנדית
(צילום: אבי מועלם)
נציגי התושבים העלו במהלך השיחה את דרישתם לביצוע בדיקות לכלל תושבי השכונה. גורמי משרד הבריאות השיבו כי הם ידונו בנושא בקשת בדיקות נוספות, ויחזירו תשובה בהמשך.
ראש העירייה מלול: "מאוד חשוב לנו לומר לתושבים: עיריית רחובות מלווה אתכם ועושה כל שלאל ידה כדי לשמור על בריאותכם, ואם צריך, אנו גם יודעים לדרוש בתקיפות מול הגורמים הרלוונטיים. משום כך התעקשנו על ביצוע הבדיקות עד כה. אנו פועלים לקבלת הנחיות ברורות יותר ממשרד הבריאות, ובקשנו מספר טלפון ייעודי של משרד הבריאות שישמש את התושבים בכל שאלה או בקשת הבהרה . אני מבקש מהתושבים להתייחס להודעות רשמיות בלבד ולא להתייחס לשמועות. על אף האוירה של חזרה לשגרה, גילוי הנשאים בשבוע האחרון ממחיש לנו כמה חשוב להמשיך ולהקפיד על אמצעי הזהירות ועל ריחוק חברתי. אני קורא לתושבים לגלות אחריות ולשמור על ההנחיות , על מנת שלא תיגרם הדבקה נוספת"
זוהר בלום, ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "מאז גילוי המקרה הראשון בשכונה ביום שישי האחרון אנחנו מלווים את התושבים וההורים באופן צמוד ועומדים לשירותם בכל שעה. נמשיך לפעול מול משרד הבריאות ומשרד החינוך למען שמירה על בריאות התושבים. אנו מתעדכנים מול כל הגורמים המוסמכים ופועלים על פי ההנחיות. אני מזמין את ההורים או התושבים שיש להם שאלות או בעיות בנושא, לפנות אלינו ונסייע ככל שניתן".