מחפשים מקום חדש לטיול קצר קרוב לבית? מצאתם. המועצה האזורית ברנר סיימה את שלב א' בביצוע פרויקט שיקום נחל עקרון. במסגרתו הועמק ונפתח ערוץ נחל עקרון, והוקמה ברכת מים טבעיים בערוץ נחל תל נוף- כפינת חמד לטיול ובילוי לתושבי בית אלעזרי, רחובות ומטיילים מכל הארץ.
פינת חמד חדשה בנחל עקרוןפינת חמד חדשה בנחל עקרון
פינת חמד חדשה בנחל עקרון
(צילום: מועצה אזורית ברנר)
במסגרת הפרויקט הוסדרו שבילים העוטפים את הנחל להליכה ברגל או לרכיבה על אופניים, נטעה צמחייה לצל ונוי בשיתוף קהילת בית אלעזרי, בוצעו עבודות לניקוי תוואי הנחל מצמחיה יבשה ואשפה, הוקמה סוללת עפר גדולה ממזרח לתוואי כדי למנוע גלישה של מים לשדות בית אלעזרי, ונכרה מאגר למי שטפונות שישמש כבריכת חורף.
דורון שידלוב. פינת טבע חדשה נחנכהדורון שידלוב. פינת טבע חדשה נחנכה
דורון שידלוב. פינת טבע חדשה נחנכה
(צילום: רשות ניקוז שורק- לכיש)
כעת הפך האתר למקום בילוי, טיול ומנוחה בחיק הטבע למשפחות או יחידים המעוניינים לבלות בנעימים בסמיכות לנחל ובינות לעצים מוצלים.
מדובר בפרויקט משותף למועצה האזורית ברנר ולרשות ניקוז שורק- לכיש בעלות של עשרות מיליוני שקלים. רשות הניקוז ביצעה את התכנון וגיוס כספים (מהקרן לשטחים פתוחים, וממשרד החקלאות, ומרשות הניקוז ואשרה את התוכניות מול הגורמים הרלבנטיים, ובהמשך אף נהלה את המכרז בהתאם לחוק והייתה אמונה על פיקוח על העבודות
פינת חמד חדשה בנחל עקרוןפינת חמד חדשה בנחל עקרון
פינת חמד חדשה בנחל עקרון
(צילום: רשות ניקוז שורק- לכיש)
בתקופה הקרובה יחל שלב ב' של הפרויקט במסגרתו יוקם גשר עילי רחב להולכי רגל עם תצפית, אשר יחבר בין בית אלעזרי לשבילי ההליכה לצידו של הנחל, בכך יתאפשר לתושבים וטיילים ליהנות מאתר רחב ידיים וייחודי.
ראש המועצה האזורית ברנר דורון שידלוב: "המועצה האזורית ברנר מהווה כיום אתר תיירות פנים- לתושבי האזור. אני מזמין את כולם לבקר בתוואי הנחל המחודש, בפארק הלאומי גבעות מרר ובאתרים הנוספים במועצה וליהנות מטיול ובילוי במקום היפה בישראל".