הקיץ בשיאו ומתחילת החודש טופלו שלושה ילדים בשל חשש לעקיצות והכשות במרכז הרפואי קפלן.
במהלך הקיץ ישנה עלייה בכמות הפניות בשל עקיצות בעלי חיים והכשות נחש למלר"ד הילדים במרכז הרפואי קפלן. מתחילת החודש טופלו שלושה ילדים עם חשש לעקיצות או הכשת נחש, שניים מהם גם אושפזו.
2 צפייה בגלריה
עקרב צהוב בפה
עקרב צהוב בפה
עקרב צהוב בפה
(צילום: שאטרסטוק)
בתחילת החודש הגיעה למרכז הרפואי נויה גואטה בת 10 וחצי מיבנה, לאחר שהוכשה על ידי נחש בעת שבילתה בבריכה עם משפחתה.
"הייתי בקאנטרי עם אחותי" מספרת נויה, "הלכתי להחזיר רובי מים. פתאום באמצע הדרך הסתובב סביב הרגל שלי נחש. אחותי אמרה לי שזה נחש וסירבתי להאמין. חזרתי וראיתי שזה באמת נחש, והעפתי אותו עם הרגל. ראיתי איך הוא נראה, ואז פחדתי. הלכתי מהר לאמא שלי להגיד לה שהכיש אותי נחש".
אימה של נויה: "היא באה אליי עם הכשת הנחש. הזמינו אמבולנס ופינו אותה לבית החולים, שם היא נשארה להשגחה. הראו לה תמונה של הנחש, וכך היא זיהתה אותו. המזל שלנו שזה לא היה נחש ארסי, אז זה נגמר בנס. הילדה קצת מפחדת עדיין, אבל אני מאמינה שזה יעבור לה וטוב שזה נגמר כך בנס".

2 צפייה בגלריה
כף רגל עם סימני הכשה
כף רגל עם סימני הכשה
כף רגל עם סימני הכשה
(צילום פרטי)

בנוסף, במהלך השבוע האחרון טופלו במלר"ד הילדים ילד בן 8 וחצי מרחובות בשל עקיצה שהתנפחה וכן ילדה בת שנה וחצי מאחד המושבים בחבל לכיש שהכניסה לפיה עקרב צהוב. הוריה של הילדה הבחינו בכך, והוציאו במהירות את העקרב בעודו חי מפיה של הילדה, ככל הנראה לפני שהספיק לעקוץ.

קראו גם:

ד"ר אביעד נחמני, רופא ילדים במלר"ד הילדים בקפלן: "תקופת הקיץ היא תקופה מועדת לפורענות בכל הנוגע לעקיצות של בעלי חיים והכשות נחש, ואנחנו רואים עלייה בכמות המקרים המגיעים למלר"ד הילדים. חשוב לדעת שבמקרים כאלה יש הנחיות ברורות ל'עשה ואל תעשה'. אם ניתן, רצוי לזהות את בעל החיים ולהגיע באופן מיידי לחדר המיון. מותר לשטוף את האיזור במים וסבון. אם ניתן - לקבע את מקום ההכשה או הנשיכה ולהמעיט בתזוזה. חשוב להדגיש שאסור לנסות למצוץ את הארס באמצעות הפה".