ברחבי העיר רחובות נתלו אמש (רביעי) שלטי ועדת הבחירות העירונית המציגים את כל אפשרויות ההצבעה למועצה. כל רשימה קיבלה אות או רצף אותיות שבו יש לבחור אם מעוניינים להצביע לה במעטפה הלבנה. במעטפה הצהובה מוסבר לתושבים שקיימת אפשרות אחת בלבד להצבעה - רחמים מלול. הפתק הירוק המאפשר להתנגד לו, נעלם במפתיע מהכרזות.
מימין רחובות משמאל גבעתיים, לאן נעלם הפתק הירוק? | צילום: באדיבות תושביםמימין רחובות משמאל גבעתיים, לאן נעלם הפתק הירוק? | צילום: באדיבות תושבים
מימין רחובות משמאל גבעתיים, לאן נעלם הפתק הירוק? | צילום: באדיבות תושבים
(מימין רחובות משמאל גבעתיים, לאן נעלם הפתק הירוק? | צילום: באדיבות תושבים)
מאחר ובערים אחרות בהן יש מועמד יחיד, כמו גבעתיים, מצוין שקיימת אפשרות להצבעה בפתק הירוק, תוהים התושבים מדוע הושמט הפתק דווקא ברחובות.
יתרה מכך, מתחת לפתק עם שמו של ראש העירייה, המסביר לציבור שהוא המועמד היחיד לראשות, מודפס הטקסט הבא:
"לתשומת לב הציבור! בהתאם להוראות הדין, כל פתק הצבעה מודפס שאינו בהתאם לדוגמה לעיל הוא פתק פסול". כך שלמעשה ניתן להבין שכל הצבעה על פתק בצבע אחר, כזה שאינו מופיע על השלט, היא הצבעה פסולה. דבר שאינו נכון כאשר מדובר בפתק הירוק.
"הפתק הירוק הוא קול שנספר, וכמו שבעיריות אחרות שמים אותו לצד הפתק הצהוב של המתמודד היחיד, היה ראוי שגם ברחובות הדבר היה מתקיים", אומר אחד מתושבי העיר במחאה. "מונעים מהציבור לדעת את המידע, מונעים מהם את הזכות הדמוקרטית להצביע נגד אם הם רוצים, וכל זאת בחסות משרד הפנים".
תגובת משרד הפנים תתפרסם כשתתקבל.