כשיעקב, הבכור בין שבעת ילדי משפחת הלפרין החרדית עלה לכיתה ה', אביו, הרב יעקב הלפרין, אמר לו: 'בני, מה אתם לומדים שם בבית הספר? אין צורך, אני אלמד אותך'. האב, שהיה אלוף העולם בהתאבקות ומחברם של יותר מ-50 ספרים, היה משוכנע שחבל על כל רגע. כילד בכיתה ה' נצמד יעקב אל אביו והתלווה אליו לכל פגישותיו העסקיות. "שם למדתי שכולם בשר ודם", סיפר. שם גם קיבל את כל מה שהפך אותו לימים למנכ"ל רשת "אופטיקה הלפרין", המונה היום 130 סניפים ברחבי הארץ ומעסיקה 650 עובדים.
2 צפייה בגלריה
דורון והלפרין
דורון והלפרין
דורון והלפרין
(צילום: אבי מועלם)
זהו רק אחד מהסיפורים שגולל הלפרין בפודקאסט של ד"ר אייל דורון באולפןmynet , שהוא חלק מסדרת שיחות המנסה לשרטט קווים לדמותם של האנשים שהצליחו בגדול בתחומם. "כל יום אני מנסה לשבור את השיא בניצחונות", אמר הלפרין. "זה יכול להיות ניצחון בסכסוך משפטי, בפדיון יומי, בהשגת עובד מוצלח או בפתיחת חנות במקום שבו לא יכולתי".
2 צפייה בגלריה
הלפרין. "אני היועץ הכי טוב של עצמי"
הלפרין. "אני היועץ הכי טוב של עצמי"
הלפרין. "אני היועץ הכי טוב של עצמי"
(צילום: אבי מועלם)
כשנשאל עם מי הוא מתייעץ כדי לקבל אינספור החלטות ברשת כה גדולה, הפתיע הלפרין כשהשיב: "אני לא מתייעץ עם אף אחד, הולך רק עם עצת עצמי. את המסמר בנעל, את הכאב האמיתי, רק אתה מרגיש. אתה הולך לישון עם העול בלילה ובסופו של דבר אתה עם עצמך, בודד על האוורסט. יועצים הם סוסים להשכרה. היום הוא יועץ לביבי, מחר לגנץ. אם אני עוסק באופטיקה וזאת המהות של חיי, אני היועץ הכי טוב של עצמי. אנשים עם עמוד שדרה לא צריכים מישהו שיחזיק להם את היד בזמן קבלת החלטות".
יעקב הלפרין נותן עצות מפתיעות איך להתמיד בדברים שחשובים לנו ואין לנו כוח לעשות, וגם: למה עובדים מבוגרים דווקא עדיפים.
לחצו על התמונה והאזינו לפודקאסט המלא:

פרק חדש בפודקאסט "מה הם הבינו שאנחנו לא", עם ד"ר אייל דורון, יופיע מדי יום חמישי ברשת mynet