ניר ברקוביץ', מאמנה של סקציה נס ציונה, שלם עם עצמו. עם הדרך, עם ההחלטה שלקח, עם הבית החדש־ישן שמצא. עולם הכדורגל סער בחודש שעבר אחרי הזיגזג של המאמן. מי שכבר חתם בהפועל חדרה עוד לפני סיום העונה, עזב אותה הקיץ מבלי שהעביר בה אימון אחד לרפואה וחזר לקבוצה שאותה העלה ליגה.
1 צפייה בגלריה
ברקוביץ'. "הצגנו את הכדורגל הכי התקפי בשתי הליגות המקצועיות"
ברקוביץ'. "הצגנו את הכדורגל הכי התקפי בשתי הליגות המקצועיות"
ברקוביץ'. "הצגנו את הכדורגל הכי התקפי בשתי הליגות המקצועיות"
(צילום: יאיר שגיא)
כעת ברקוביץ', האח של איל למי ששכח, פותח את הלב לראשונה ובעיקר שובר שתיקה בכל הקשור לחזרה שלו לנס ציונה. "משריקת הסיום בבלומפילד ידעתי שאני רוצה להיות רק במקום אחד וזה נס ציונה", הסביר השבוע ברקוביץ'. "אמנם אני רק שנה פה, אבל מרגיש בבית. מקום חם, בלי לחץ. אני מאוד מחובר למקום ולצוות שלי. מקווה שגם השנה נעשה דברים יפים על המגרש".
לא חששת שהמוניטין שלך קצת ייפגעו אחרי כל הסאגה עם חדרה? בכל זאת, זה נראה לא טוב.
"אני לא חושש מכלום. עושה רק מה שטוב לניר ברקוביץ'. אהיה לא רק במקום שטוב לי בו, אלא גם במקום שנותנים לי חופש ביטוי ושקט".

"מסתכל קדימה"

המקום הזה הוא מועדון שהשנה יגיע לבעיטת הפתיחה כשהוא מועמד לירידה.
"כמובן שהמטרה הראשונה שלנו היא להישאר בליגה, אבל מי שמכיר אותי ואת רועי אלנקווה (יו"ר הקבוצה, ר.ו) יודע שאנחנו לא מסתפקים בזה ותמיד מכוונים גבוה. לנס ציונה יש השנה סגל שיכול להתמודד עם כל קבוצה בליגה, ונבוא לכל משחק בשביל לנצח".
גם את מכבי חיפה, מכבי תל אביב או באר שבע?
"יש את שלוש הגדולות שכמובן אי־אפשר להתמודד איתן. יש להן תקציב ענק, אבל שאר הקבוצות בערך באותה רמה. גם בעונה האחרונה ראינו שכולן יכולות לנצח את כולן".
אתה דוגל בכדורגל התקפי, השאלה אם קבוצה שנלחמת על חייה גם תוכל לשחק בסגנון כזה.
"אני דוגל בכדורגל התקפי וגם השנה נשחק ככה. אני לא יודע או מכיר משהו אחר. כפי שכבר אמרתי, נבוא לכל משחק - גם בבית וגם בחוץ - כדי להביא 3 נקודות. לפעמים נצליח, לפעמים לא, אבל זה האני מאמין שלי ועם זה אלך לאורך כל הדרך".
יש לך דימוי של מאמן ש"טוב" רק לליגה הלאומית. האם העונה הזו בנס ציונה, לטעמך, היא גם אולי ניסיון להראות לפרשנים שאתה כן יכול להצליח בליגת העל?
"אני לא עוסק במה שאנשים אומרים. אם הייתי שומע לכל הפרשנים, אז לא הייתי מגיע לאיפה שאני נמצא עכשיו. גם כשהייתי בבני יהודה ארבעה משחקים, עשיתי דברים יפים. ליגה לאומית היא לא פחות קשה מליגת העל. אני מאמין ביכולות שלי ובטוח שנעשה עונה מוצלחת גם העונה. מדברים וידברו עליי תמיד. בכדורגל יש עליות ומורדות. אמנם עליתי עכשיו ליגה, אבל אם במשך שלושה או ארבעה משחקים לא ילך לי, אז עוד הפעם יתחילו לדבר ויגידו שלא מתאים לליגת העל או כן מתאים. אני לא שומע ומסתכל רק קדימה. אם הייתי שומע לכל מי שביקר אותי או למי שיש לו דעה שלילית עליי, אז לא הייתי נמצא היום במקום שבו אני נמצא בו".

"מרגיש בבית"

עבור ברקוביץ' ונסקציה נס ציונה, העונה שעברה הייתה רצופת עליות ומורדות. במחזור האחרון, כשהם דורגו רק במקום השלישי, הם היו צריכים ניצחון על בני יהודה בתוספת מעידה של כפר קאסם נגד הפועל כפר סבא. הכתומים עשו את העבודה עם 1:2, כפר קאסם סיימה רק ב־1:1. המשמעות: בני ריינה ונס ציונה בליגת העל.
"האמנתי מהרגע הראשון שנעלה", טוען השבוע ברקוביץ'. "גם בבוקר המשחק הייתי בטוח שנעלה. לפני המשחק סידרתי לי בגדים לחגיגות וככה זה גם היה. כמובן שבכדורגל צריך גם הרבה מזל ובסיום הזה היה לנו את המזל. עשינו משהו גדול שאף אחד לא חלם עליו".
"האמת, כששמעתי שנשחק השנה בראשון לציון מאוד שמחתי. קודם כל אני מרגיש שם בבית כי אימנתי שם רק לפני שלוש שנים. דבר שני, זה קרוב מאוד לנס ציונה ואני מקווה שבזכות זה יבואו גם הרבה אוהדים"
גם לא אתה?
"אני כן, אבל הייתי צריך אחרי המשחק מול בני יהודה לב חדש. אלו היו ה־90 דקות הכי קשות בחיים שלי. היה עלינו לחץ גדול מאוד בחודש האחרון, כשנצמדנו להפועל כפר קאסם. כדורגל זה מקצוע לא פשוט, צריכים להיות טובים ואני מאמין שגם בעתיד יהיה בסדר".
מה שכן, את משחקי הבית שלכם בעונה הבאה תארחו בכלל באצטדיון הברפלד.
"האמת, כששמעתי שנשחק השנה בראשון לציון מאוד שמחתי. קודם כל אני מרגיש שם בבית כי אימנתי שם רק לפני שלוש שנים. דבר שני, זה קרוב מאוד לנס ציונה ואני מקווה שבזכות זה יבואו גם הרבה אוהדים".
איך רועי אלנקווה הגיב לכל הסאגה האחרונה שלך?
"לרועי ולי יש יחסים מצוינים. יש לו חלק ענק בהצלחה הזו ואנחנו עובדים בשיתוף פעולה מהרגע הראשון. אנחנו בונים את הקבוצה ביחד והוא נותן לי את השקט להצליח, שזה הכי חשוב בשביל מאמן".
האם יהיה אפשרי סוף כל סוף שאנשי המקצוע יקבלו אותך כמו שאתה ולא יתעסקו בקשרים לאח שלך?
"במשך חמש שנים רק מלכלכים עליי אבל לא שומע לאף אחד, אלא רק ללב שלי. הראיתי העונה שגם הייתי יציב, גם נשארתי לאורך עונה שלמה בקבוצה אחת וגם אני חושב שהקבוצה שלי הציגה את הכדורגל הכי התקפי בשתי הליגות המקצועניות בישראל. כדורגל אטרקטיבי, שמח. מפה אמשיך ככה".