"זה די ברור שיחסי הכוחות בליגת העל די שווים אם מוציאים לרגע את קבוצות הצמרת, וזה ככל הנראה יעבוד לטובתנו", קובע הבלם מיקי סירושטיין, שנחת הקיץ בסקציה נס ציונה, אחרי שצבר קילומטראז' די מרשים בליגת העל. וכשהוא אומר, הוא ככל הנראה יודע.
2 צפייה בגלריה
סירושטיין. "תן לי רק להישאר בליגה"
סירושטיין. "תן לי רק להישאר בליגה"
סירושטיין. "תן לי רק להישאר בליגה"
(צילום: נוי אורן, מדיה סקציה נס ציונה)

לחשוב בגדול

סירושטיין, 33, מגיע לחממה הפסטורלית של נס ציונה, אחרי עונה די סוערת בהפועל חיפה ובני יהודה, שהגיעה השבוע לשיאה עם עזיבתו המתוקשרת של ברק אברמוב לבית"ר ירושלים.
הוא גדל בהפועל רעננה, קיבל את הבמה הראשונה בליגת העל במ.ס אשדוד (במשך חמש עונות, עם קפיצה קטנה האמצע לבני יהודה), לבש את מדי בית"ר ירושלים במשך שנתיים, ואפילו רשם הופעת בכורה של ישראלי בליגה התאילנדית, במדי סופן בורי. "אני יכול לומר שבסקציה נס ציונה רצו אותי כבר בעבר, וזה פשוט לא עבד", משתף סירושטיין, "פעם אחת הייתי תחת חוזה ולא כל כך רציתי לרדת ללאומית, ובפעם אחרת פשוט הייתי בתאילנד. אני יכול לומר שניר (ברקוביץ', המאמן) רצה אותי, וגם ההנהלה, אבל עכשיו יש הזדמנות חדשה, עם פרויקט חדש, וזה התאים לשני הצדדים".
איזו קבוצה אנחנו צפויים לראות בנס ציונה?
"הסגל מתגבש לאט־לאט, וצפויים להגיע עוד כמה שחקנים בקרוב, אבל בגדול מדובר בשילוב די מוצלח לטעמי של צעירים יחסית וכמה בעלי ניסיון, שעשו כברת דרך בליגת העל. לדעתי נבנית פה קבוצה די מעניינת".
ברקוביץ' כבר הצהיר שהוא ישחק התקפי. זה ריאלי?
"אני לא פה כדי לתת ציונים אבל אני אוהב את הגישה הזאת. גם כבלם אני פחות אוהב את הגישה של לבעוט כדורים למעלה. אני מעדיף לבנות את המשחק מלמטה. ובגדול, אני יכול לומר שאני מאוד מאמין בקבוצה, ולא הייתי בא למקום שחושב בקטן או שכבר מראש מרים ידיים במאבק על ההישרדות. בגדול, יש מצד אחד קבוצות שרק עלו כמו ריינה וכמונו, ומצד שני קבוצות כמו הפועל ירושלים, שנאבקו על ההישרדות עד הרגע האחרון. חוץ מקבוצות הצמרת, קשה להצביע על קבוצה אחת שבולטת על פני האחרות".
2 צפייה בגלריה
בקרב מגע עם מתן חוזז
בקרב מגע עם מתן חוזז
בקרב מגע עם מתן חוזז
(צילום: עוז מועלם)
אתה מגיע אחרי עונה מאוד מאכזבת בבני יהודה.
"בכלל העונה שעברה הייתה חוויה מאוד לא טובה עבורי. זה התחיל עם חצי העונה עם אלישע לוי בהפועל חיפה (ניהל מאבק משפטי על שחרורו), וזה המשיך בבני יהודה. הייתי בטוח שאני בא לאיזו חוויה מתקנת, שבאמצעותה אחזור לקדמת הבמה, אבל הכל הלך לנו הפוך. אבל זה מה שנתן לי את הדרייב לקראת העונה הזאת, להציג את מה שאני טוב בו, ולהוכיח שאני עדיין יכול להיות חלק מהרמות הגבוהות".
אתה עוקב אחרי מה שקורה שם? אולי העונה האחרונה של בני יהודה כמועדון מקצועני?
"נכון, זה נראה לא טוב אבל אני עדיין חושב שבני יהודה יותר חזקה מזה, ועם המסורת שלה והאוהדים שמקיפים אותה, מישהו ירים את הכפפה ויחזיר אותה לליגת העל. תראה, אני הגעתי בינואר, וכבר אז היו הרבה בעיות. אין מה לעשות, כשנוצר קצר בין אוהדים לבעלים, זה אף פעם לא מוביל למקום טוב. זה מחלחל פנימה, וגם למגרש. אי־אפשר לברוח מזה".
נראה שאברמוב בדרך לבית"ר, כשהוא משאיר אחריו מועדון עם עתיד לוט בערפל. האם הבקרה התקציבית וההתאחדות עושות את תפקידן בכל הנוגע לאינטרס של בני יהודה והשחקנים בכלל?
"תראה, לברק יש גם זכויות בבני יהודה, הוא עשה דברים טובים, ואפילו זכה בגביעים. אי־אפשר לקחת את זה ממנו. לגבי בית"ר ירושלים, הם כבר היו במצבים דומים, וכרגע ברק הוא חלק ממהלך של לעשות הכל כדי שהם יישארו ליגה. אני מודה שהדבר הזה מוזר, ולא קורה כמעט, אבל אנחנו השחקנים צריכים להמשיך להתעסק במה שאנחנו יודעים, ושהבקרה וההתאחדות יפקחו על דברים מהסוג הזה".

השער לבנגקוק

מיקי, אתה היית השחקן הישראלי הראשון ששיחק בתאילנד. ספר על החוויה שם.
"נכון, אני הייתי הראשון ואחרי הגיעו גידי קניוק ולידור כהן. תראה, מבחינה מקצועית מדובר שם במשהו באמת ברמה גבוהה, בעיקר כי מגיעים לשם צוותים זרים, בעיקר מאירופה. הייתה תקופה שגם הכסף היה טוב, עד שהגיע גם אליהם המשבר הכלכלי שפוקד את כל העולם בגלל הקורונה. לגבי תרבות הפנאי, רוב הקבוצות הן מאיזור בנגקוק, אז אתה לא חווה את החוויה שתיירים ישראלים חווים שם. ויש שם משהו שאנחנו יכולים ללמוד לגבי תרבות הספורט - הכדורגל שם הוא לא בבחינת חיים ומוות. הקהל תמיד מעודד, ואין שם אווירת אבל או כעס בהפסדים".
"הייתי בטוח שאני בא לבני יהודה לאיזו חוויה מתקנת, שבאמצעותה אחזור לקדמת הבמה, אבל הכל הלך לנו הפוך. אבל זה מה שנתן לי את הדרייב לקראת העונה הזאת, להוכיח שאני עדיין יכול להיות חלק מהרמות הגבוהות"
התחלת את הקריירה בהפועל רעננה, שנפרדה השנה מהליגה הלאומית.
"הייתי חלק מההתפתחות של המועדון הזה בשנים האחרונות. אני עליתי לבוגרים עונה אחרי שעליתי עם הנוער לליגה הבכירה. יש יתרונות בלגדול במועדון קטן, אבל גם חסרונות שבאים לידי ביטוי בחשיפה קטנה. היום כבר יש שידורים ואינסטגרם, אז הפערים הצטמצמו. מרגיש לי רע מאוד שהם ירדו לליגה א', המקום הזה שימש לי בית מגיל תשע. אני מקווה מאוד שהם יצליחו להתגבר על זה ויחזרו ללאומית".
לסיום, הימור שלך על המיקום של נס ציונה בסיום העונה?
"קשה לי להגיד בשלב הזה, אבל אני תמיד שואף גבוה, לתפוס מקום בפלייאוף העליון, אבל באמת שרק תן לי להישאר בליגה וכל השאר זה בונוס".