צעד משמעותי בדרך לאישור השכונה החדשה במזרח רחובות, המתוכננת על שטח של כ-1,000 דונם ממזרח לדרך בגין, ברצועה שגבולה הצפוני מקביל לשכונת אחוזת הנשיא וגבולה הדרומי הוא כביש 40.
השכונה המתוכננת. הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים השכונה המתוכננת. הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים
השכונה המתוכננת. הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים
(השכונה המתוכננת. הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים )
ראש העירייה, רחמים מלול, מחזיק תיק ההנדסה, יחד עם נציגי מינהל ההנדסה והצוות המקצועי המטפל בתכנית הציגו אתמול (יום ג') את עקרונות התכנית למליאת הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל).
התכנית צפויה לכלול כ-6,500 יחידות דיור וכ-700 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר. כמו כן היא מספקת צרכים ציבוריים שונים ביניהם, 175 דונם למבני ציבור, וכן 215 דונם לפארקים ירוקים ותשתיות ציבוריות נוספות שיתנו מענה להיקף הפיתוח במתחם וכן יספקו פתרונות תנועה ושירותי ציבור לעיר הוותיקה.
לפני מספר חודשים אישרה מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה את התכנון העקרוני לשכונה החדשה. לאחר מכן נערכו שני מפגשים לשיתוף הציבור: מפגש כללי ומפגש שעסק בנושאים ספציפיים ורלוונטיים שבעניינם התקיימו "שולחנות עגולים" של הצוות המקצועי עם הציבור.
את התכנית מוביל ראש העירייה, רחמים מלול, המחזיק את תיק ההנדסה, יחד עם צוות התכנון העירוני במינהל ההנדסה בעיריית רחובות, והאדריכל החיצוני מנדי רוזנפלד, המלווה בצוות מומחים בתחומי התנועה, נוף, סביבה, כלכלה, חברה, תשתיות ועוד.
התכנון נעשה בהתאם לעקרונות תכנון למתחם אורבני, מעורב שימושים (כלומר – משלב גם דיור וגם מסחר ותעסוקה) המייצר חיבור חזק לעיר והמשכיות של המרקם הבנוי הקיים.