"הפקרות". האתר, השבוע | צילום: פרטי"הפקרות". האתר, השבוע | צילום: פרטי
"הפקרות". האתר, השבוע | צילום: פרטי
("הפקרות". האתר, השבוע | צילום: פרטי)
עבודות באתר בנייה ברחוב שקולניק ברחובות ממשיכות כרגיל, זאת למרות שהוצא לו צו מיוחד המורה על הפסקת העבודות בגלל ליקויי בטיחות שהתגלו במקום. את הצו הוציאו אנשי משרד העבודה והרווחה, שתלו אותו על גדר אתר הבנייה, בו מוקם בית כנסת, כבר לפני מספר שבועות.
על פי הכתוב בצו, ההחלטה על הפסקת העבודה באתר התקבלה "בגין ליקויים המסכנים את שלומם/בריאותם של אנשים במקום". עוד מצוין בצו, כי באתר לא מונה כל מנהל עבודה כנדרש, כי נמצאו במקום צבר של ליקויי בטיחות בתחומים שונים, וכי במקום ליקוי בטיחותי המהווה סכנה לעובדים.
אולם למרות הוצאתו של הצו והגילויים המטרידים, מדווחים מי שמתגוררים בסמוך לאתר כי העבודות בו נמשכות כמעט כרגיל. אחד מדיירי בניין הסמוך לאתר אף תיעד את אחד הפועלים העובד במקום בימים שבהם לכאורה נמצא האתר תחת צו הפסקת עבודה.
בנוסף, בצילום שהועבר לידי 'מיינט רחובות', ניתן לראות בבירור כי העובד נמצא על סולם כשהוא בגובה רב, וכי הוא אינו ממוגן בשום צורה וכי אין פיגומים בשטח כנדרש על פי חוק.
"מה שקורה פה הוא הפקרות של ממש, והגיע הזמן שאנשי משרד העבודה או העירייה יפקחו ממש מקרוב על הנעשה פה", אומר תושב רחוב שקולניק. "הבלגן באתר לא מהווה סכנה רק לפועלים, אלא גם לעוברי אורח, שכנים, אנשים כמונו, שעלולים להיפגע מקריסה של חומרי בניין, ציוד או אפילו נפילה של פועל שנמצא בגובה רב. הרשויות חייבות לתת את הדין ולטפל בנושא בדחיפות, ובראשן פקחי משרד העבודה שכבר ביקרו פה מספר פעמים".
ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "מפקח יצא למקום והנושא בבדיקה".