תכנית מזרח העיר תוצג הערב שלישי) בפני התושבים בבית 'יד לבנים'. את התכנית יציגו כל הגורמים המקצועיים בראשות ראש העירייה. התושבים מוזמנים להגיע ולהציג את שאלותיהם.
הרובע הדרומי | הדמייה מתוך מצגת התכנית: רוזנפלד ארנס אדריכלים בע"מ הרובע הדרומי | הדמייה מתוך מצגת התכנית: רוזנפלד ארנס אדריכלים בע"מ
הרובע הדרומי | הדמייה מתוך מצגת התכנית: רוזנפלד ארנס אדריכלים בע"מ
(הרובע הדרומי | הדמייה מתוך מצגת התכנית: רוזנפלד ארנס אדריכלים בע"מ )
כזכור לפני מספר שבועות אישרה מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה את התכנון הראשוני והעקרוני לפיתוח שכונה חדשה במזרח העיר רחובות בהובלת ראש העירייה ומחזיק תיק הנדסה, מר רחמים מלול.
התכנון משתרע על כ- 1,200 דונם בו מתוכננות 6,500 יחידות דיור, 700,000 מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר ו-200 דונם פארקים.
התכנית מספקת צרכים ציבוריים שונים כגון מבני ציבור, פארקים ירוקים (בשטח מתוכנן של למעלה מ- 200 דונם) ותשתיות ציבוריות נוספות שיתנו מענה להיקף ופיתוח במתחם, וכן יספקו פתרונות תנועה ושירותי ציבור לעיר הוותיקה. על התכנון מופקד האדריכל מנדי רוזנפלד בשיתוף עם הצוות המקצועי של העירייה וצוות יועצים מומחים בתחומי תנועה, נוף, סביבה, כלכלה, חברה, תשתיות ועוד.
כעת הגיע השלב הבא בקידום התוכנית, שכבר קמו לה מתנגדים: הצגת התוכנית בפני ציבור התושבים, בערב שיתקיים ביום שלישי, 11.6, החל מהשעה 18:00 בבית יד לבנים ברחוב הבנים 10, דיון פתוח ומענה לשאלות, הערות ובקשות מצד התושבים.
ראש העירייה רחמים מלול: "בטרם יחל התכנון המפורט, אנו מבקשים להציג את התוכנית העקרונית לציבור. נקיים דיון שקוף ופתוח, על מנת לשתף את התושבים בתהליך החשוב, וכדי שנוכל לשמוע את הערותיהם ובקשותיהם . תוכנית מזרח העיר היא תוצאה של חשיבה אסטרטגית לטווח רחוק לטובת העיר: היא עונה על הצורך בגידול טבעי, ותתרום לחוסנה הכלכלי של העיר עם הגדלת היצע שטחי התעסוקה והמסחר שישרתו היטב את תושבי העיר".