בשורות טובות למי שמחפשים דירה בשכונה חדשה במרכז רחובות, ופחות טובות למי שמבקשים מעט שטחים ירוקים ונוף פתוח, לאחר שהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה לאחרונה שינוי ייעוד לשימוש בקרקע ברחוב יחיאל פלדי בשכונת אזורי ויצמן בעיר.
השטח המדובר, רחוב פלדי 5, נמצא מזה שנים במחלוקת בין הרשות המקומית, רשויות התכנון, והתושבים. התושבים ביקשו לשמור על ייעודו המקורי של השטח - הקמת מועדון ספורט ובריכת שחייה, אך הם הפסידו בשלב זה במאבק.
על פי החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, השתנה ייעוד הקרקע, ובמקום מרכז ספורט ונופש ייבנה במקום בניין מגורים, לפי הרשאת הוועדה, ובו עשר קומות וכ־38 יחידות דיור.
תושבי השכונה שקיוו להקמתו של מרכז נופש קהילתי גדול יכולים להתנחם בכך שכתנאי לאישור שינוי ייעוד הקרקע מהייעוד המקורי, הודיעו חברי הוועדה המחוזית כי נוסף על בניין המגורים ייבנה בשטח המדובר גם 'מבנה לצורכי ציבור' בגובה של עד חמש קומות.
מבנה מסוג זה על פי ההגדרות יכול לכלול מתחם חינוך, קהילה, דת, תרבות או בריאות.
"קצת תמוה שהוועדה המחוזית מתנהלת בצורה כזאת והחליטה שנכון להוסיף עוד בניין בשכונה שהיא גם ככה צפופה למדי מבחינת בנייני מגורים ומוקפת במתחמי מגורים אחרים של שכונות נוספות", אומר אבנר אליאסי, תושב שכונת אזורי ויצמן.
לדברי אליאסי, תושבי השכונה, ובעיקר אלה שנאבקו להקמתו של מרכז ספורט, מקווים כי המתחם לצורכי ציבור יכלול מרכז קהילתי.
"אין הרבה מה לעשות כרגע מלבד לקוות שתהליכי התכנון ייקחו בחשבון שצריך פה משהו קצת שונה", הוא אומר, "ומרכז קהילתי כללי זה רעיון טוב מאוד. יש פה המון זוגות צעירים ומאות ילדים, ומתחם שבו יתקיימו חוגים יכול להיות רעיון מצוין, והכי חשוב שייתנו דגש על כך שהמקום הזה ישרת כמה שיותר קהלים ולא מגזר כזה או אחר".