זינוק בעלייה
כל מי שחיפשו בחודשים האחרונים דירה לרכישה ברחובות יכלו להבחין בעלייה הדרגתית במחירי הדירות, חדשות וישנות, דבר שבמידה רבה השפיע על החלטות הרוכשים.
רחובות נחשבת לעיר שבה קיים ביקוש גבוה לדירות, הן מצד זוגות צעירים והן מצד משפחות ותיקות.
אלא שנתוני הלמ"ס מעידים על כך שרחובות מדורגת במקום השני בארץ מבחינת עליית מחירי הדירות בשנת 2017 לעומת שנת 2016.
במספרים: מחיר ממוצע לדירה בת ארבעה חדרים בעיר עמד בשנת 2016 על סכום של 1.7 מיליון שקל, ואילו בשנה החולפת עמד מחיר דירה זהה על סכום של 1.861 מיליון שקל.
עלייה משמעותית זו, של תשעה אחוזים בשנה, מציבה את רחובות במקום הרביעי מבין 20 רשויות מקומיות שנבדקו - מיד אחרי הערים רמלה ולוד (שם נרשמה עלייה של עשרה אחוזים במחיר הדירות) וגבעתיים (תשעה אחוזים).
נתונים משוקללים של המידע מגלים עוד עובדה, חיובית דווקא, הנוגעת למחירי הדירות ברחובות, ולפיה יש שלוש ערים בלבד באזור המרכז והשרון שבהן ניתן למצוא דירת ארבעה חדרים שמחירה פחות משני מיליון שקל: רחובות, פתח תקווה ונתניה.
"הנתונים האלה מחזקים את מה שאנחנו רואים ומגלים מדי שבוע", מספר אייל ורטר, צעיר תושב רחובות המחפש דירה לרכישה עם בת זוגו. "יש כל הזמן עלייה במחירים, וזה לא כל כך נוח, אבל מעיד שערך הנכסים בעיר ובאזורים הסמוכים לה מתחזק ונמצא במגמת עלייה. צריך לחפש טוב טוב ולקוות לעסקה טובה ומשתלמת".
עוד עולה מהנתונים, כי העיר שבה תשלמו את הסכום הגבוה ביותר עבור דירת ארבעה חדרים היא תל אביב (3.6 מיליון שקל) ואחריה גבעתיים (3.05 מיליון שקל), ואילו רחובות ממוקמת במקום ה־16.