הקמתו של בניין מגורים לשכירות ארוכת טווח במרכז שכונת רחובות המדע מעוררת שיח ציבורי בקרב תושביה. חלק מהתושבים חוששים כי מבנה כזה ישנה את אופי השכונה.
"אוכלוסייה איכותית". רחוב סירני"אוכלוסייה איכותית". רחוב סירני
"אוכלוסייה איכותית". רחוב סירני
(צילום: שי אלבלינג)
השיח סביב הקמת המבנה החל לאחר שלתושבים בשכונה נודע על התוכנית לבניית הבניין בשטח פתוח ברחוב סירני, הממוקם בין מספר מתחמי מגורים מאוכלסים. יש לציין כי אין כל מניעה להקים בניין כזה, אולם לא מדובר בפרויקט שגרתי, בוודאי שלא בשכונה חדשה יחסית, ההולכת ונבנית בימים אלה ותהפוך בקרוב לאחת השכונות הגדולות בעיר.
החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לפעול לאישור פרויקט שכזה התקבלה לאחר שבעירייה הבינו כי בשכונה קיים מחסור בולט בדירות להשכרה, שכן רוב התושבים שרכשו בה דירות מתגוררים בהן. מאחר שמדובר בשכונה גדולה, המתוכננת היטב, היא הפכה לאיזור מגורים מבוקש במיוחד, מה שהעלה בין השאר את הצורך בבנייה של דירות להשכרה.
על פי התוכנית שנידונה לאחרונה בוועדה המקומית, יאושר ליזם להקים מבנה מגורים גדול בגובה שמונה קומות. בכל קומה יהיו בין שש לשמונה דירות. מאחר שהכוונה היא כי הדירות יושכרו לזוגות צעירים, הן יהיו קטנות יחסית, בשטח שבין 30 ל־80 מ"ר והיזם יתחייב כי לא ימכור אף אחת מהדירות בעשר השנים הראשונות מיום איכלוס הבניין. עוד נקבע כי קומת הקרקע של המבנה תכלול שטחי מסחר, שירותים ותעסוקה.
"אני חוששת שמבנה כזה ישנה את אופי השכונה וזה מטריד, אבל כנראה שזה בלתי נמנע", אומרת אחת מתושבות השכונה. אייל אמיר, השוכר בשכונה דירה, דווקא מרוצה מהיוזמה המתוכננת ומאמין כי אוכלוסייה צעירה ואיכותית תגיע אליה.
"אין בכך פסול וזה מקובל ומקודם בערים מתקדמות בעולם, ויפה שזה יגיע לכאן", אומר אמיר, "ובנוסף לכך לא יזיקו כאן שטחי מסחר נוספים, כמו למשל מרפאות לילדים או שירותים קהילתיים חשובים אחרים".