אלישע קליין בן ה-8 הלך לטיול שגרתי עם המשפחה ביום רביעי בערב במעיין סמוך לביתו. "אנחנו נוהגים לטייל במעיינות הקרובים לבית לא מעט", מספרת אורטל, אימו של אלישע. "יש שם שני מאגרי מים באזור, ובילינו כמה שעות". אלא שרק כעבור יומיים התגלה שאלישע חזר עם "מזכרת".
העלוקה שהוצאה מפיו של הילד
(צילום: פרטי)
יום למחרת הטיול, החל אלישע להתלונן על כאב קל בגרון, "לא תלונה משמעותית ולא משהו שנשמע חריג", מוסיפה אורטל. ביום שישי, קצת אחרי שהוא שהתעורר, אמר אלישע שהוא מרגיש משהו בפה והחל לירוק דם ולהקיא. "לא הבנו בדיוק מה זה. צילמתי את זה ושלחתי לאחות בקופת החולים שלנו", מספרת אורטל, אימו."היא חשבה בשלב הזה שאולי התנפח לו כלי דם בפה. משם הלכנו לרופא במוקד, שזיהה ישר שמדובר בחיה ושלח אותנו למיון. הבנו שהוא בלע מים במעיין וכנראה שהעלוקה הגיעה משם".
קראו גם:
אלישע הגיע למלר"ד הילדים במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית כשהוא מלווה באביו, שם הצוות הרפואי הסיר לו את העלוקה מהחיך. הוא עבר בנוסף סדרה של בדיקות וקיבל אנטיביוטיקה למניעת זיהום.
1 צפייה בגלריה
אלישע קליין הקטן והעלוקה
אלישע קליין הקטן והעלוקה
אלישע קליין הקטן והעלוקה
(צילום: באדיבות המשפחה)
ד"ר מיכל קופר, שטיפלה באלישע: "אלישע מגיע למלר"ד הילדים עם העלוקה בפה, כשהוא יורק דם ומקיא לסירוגין. אחת מנשות הצוות הרפואי במלר"ד הסירה בעדינות את העלוקה מפיו של אלישע באמצעות פינצטה, והוא הופנה לרופא אף אוזן גרון שצרב לו את הפצע בחיך ועשה לו בדיקה באמצעות סיב אופטי. בנוסף, לקחנו לו בדיקות דם על מנת לוודא שלא איבד דם רב, הוא קיבל אנטיביוטיקה למניעת זיהום בפצע שנוצר והשארנו אותו להשגחה. טוב שההורים לא ניסו להסיר בעצמם על מנת לצמצם את הפצע שנוצר. החשש המרכזי במצבים הללו הוא בעיקר אובדן דם, ולשמחתנו במקרה הזה זה לא קרה".
"היה חשוב לנו שהוא לא יסבול מטראומה ולא יחשוש מהבליעה. עכשיו הוא סך הכל בסדר, ואפילו החליט לשמור את העלוקה". מסכמת אורטל אימו."אני עוד לא הסתכלתי עליה, אבל הילדים מאוד מתלהבים ממנה". היא מוסיפה.
כל העדכונים - חדשות רחובות