אחרי כמעט ארבעה חודשים בעזה, אלכסיי חורושונוב, אח ביחידת הצנתורים במרכז הרפואי קפלן ברחובות, חזר לעבודה והתקבל בתשואות רבות.
1 צפייה בגלריה
אלכסיי חורושונוב וצוות קפלן
אלכסיי חורושונוב וצוות קפלן
אלכסיי חורושונוב וצוות קפלן
(צילום: דוברות קפלן)

אלכסיי חורושונוב, בן 33 מרחובות, משמש כאח ביחידת הצנתורים במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית. יום לאחר פרוץ המלחמה, ב-10 באוקטובר, הוא גויס למילואים בצוות הקרב של פלוגת הרפואה החטיבתית בחטיבת כפיר. "ברגע שקראו לי היה לי ברור שאני חייב להתייצב. יש לי אישה וילד בן שנתיים ולמרות הקושי, גם לעזוב אותם וגם לעזוב את מקום עבודתי בתקופה חשובה זו - לא היה לי ספק איפה אני צריך להיות. אישתי היא הלוחמת האמיתית".

קראו גם:

אילנה ורד, מנהלת הסיעוד ביחידת הצנתורים, במרכז הרפואי קפלן: "חסרונו של אלכסיי מיחידת הצנתורים מאוד הורגש. יש לנו מספר אנשי צוות שנקראו למילואים מתחילת המלחמה, והעומס מורגש מאוד. במהלך המלחמה גם נדרשנו להעתיק את כל המערך הקרדיולוגי לבניין אשפוז חדש עם מיטות וחדרי צנתורים ממוגנים, והעומס היה רב מאוד. בשלב מסוים פניתי למפקד של אלכסיי וביקשתי לשחרר אותו לטובת המחלקה, אבל הוא סרב, ואז הבנו כמה הוא חשוב גם שם.
"למרות העומס, הצלחנו להסתדר בהעדרו, אבל ללא ספק חסרונו הורגש, גם בפן המקצועי וגם בפן האישי - אלכסיי הוא חלק חשוב במחלקה וגם מאוד דאגנו לו. אני בעיקר שמחה שהוא שב אל משפחתו ואלינו בריא ושלם".

צפו בקבלת הפנים המפתיעה שהכינו לאח האהוב:
קבלת הפנים שהכינו לאלכסיי חורושונוב
(צילום: דוברות קפלן)


הצוות החליט להפתיע את אלכסיי בקבלת פנים מרגשת - קישט את היחידה בדגלים ושר לו בהתרגשות רב. אלכסיי מספר: "הרגשתי שליחות כלוחם, אבל אני שמח לחזור לשליחות מסוג אחר. אני מרגיש כאילו זה היום הראשון שלי בעבודה, הכל השתנה - אפילו הבניין חדש, שונה ויפה".
אלכסיי מוסיף שהתרגש מאוד ולא ציפה לקבלת הפנים החמה ולאהבה שהרעיף עליו הצוות.