זו השנה השלישית של אורלי טבג'ה בבית צבי, ובקרוב תוכלו לראות אותה על במות התיאטרון מככבת בהצגה חדשה "מגנוליות מפלדה". אך רגע לפני כן, חשוב לה להזכיר לכולם שכשהיא הייתה ילדה קטנה וחלמה על הבמות, לא הייתה אפילו דמות אחת שדומה לה שיכלה להוות דוגמה, אבל היום המצב מתחיל להשתנות והיא נמצאת בלב השינוי.
"מאז שהייתי קטנה תמיד הייתי בחוגים ותיאטרון, טלוויזיה ועולם המשחק תמיד עניינו אותי", אומרת השבוע טבג'ה. "גדלתי בשכונת אושיות בעיר ובתור ילדה קטנה לא ראיתי ייצוג של הקהילה האתיופית בתחום שלי, היום כשאני בת 26 אני רואה את השינוי, רק בשכבה שלי יש שלושה מהקהילה ובבתי ספר רבים אחרים אפשר לראות ייצוג גדול, קודם בתיאטרון ועכשיו גם בטלוויזיה".
2 צפייה בגלריה
טבג'ה על הבמה. "אנחנו בעידן של שינויים, כיף לראות צבעים על המסך"
טבג'ה על הבמה. "אנחנו בעידן של שינויים, כיף לראות צבעים על המסך"
טבג'ה. "אין מקום להתסכל על הצבע"
( צילום: דנה כהן)
קראו גם:
לבית ספר בית צבי הגיעה טבג'ה דרך עמותת "עולים ביחד", שעוזרת לקידום סטודנטים מהקהילה האתיופית. לדבריה, בתיאטרון היה קל יותר לבני הקהילה להיכנס קודם, כי בטלוויזיה יש ייצוג יתר של כוכבי אינסטגרם. "עכשיו מרגישים לאט־לאט את השינוי, אנחנו דור שמעז ולא מפחד, ויש לנו הרבה מה להגיד".
לדבריה, יש עדיין גזענות ויש אנשים שקשה להם לראות את הצבע השחור, "אבל אם יגידו לי 'לא' זה רק ייתן לי יותר דרייב להיות שחקנית טובה יותר".
2 צפייה בגלריה
טבג'ה. "אין מקום להתסכל על הצבע"
טבג'ה. "אין מקום להתסכל על הצבע"
טבג'ה. "אין מקום להתסכל על הצבע"
(צילום: דנה כהן)
את חושבת שהליהוק היום הוא של סטריאוטיפים לבני העדה?
"יש סטריאוטיפים אבל לא בתיאטרון, אני חושבת ששם אוטומטית כשבאים לתפקידים או כשאת באה להיבחן הם מחפשים משהו מסוים, לא תמיד הם רוצים ללכת על משהו שהוא שונה או שיאתגר אותם או ייצוג מסוים, כי אם תשימי מישהו שחור על הבמה הוא יבלוט יותר, לא תמיד זה טוב לתפקיד אבל זה מעולה בעיניי", היא אומרת ומספרת שמהחוויה האישית שלה היא לא הרגישה שלקחו אותה לתפקידים מסוימים בגלל הצבע שלה.
"בתיאטרון את מסתכלת על העומק של האדם ומה הוא מביא כשהוא משחק, ואני חושבת שאין מקום באמת להסתכל על הצבע, זה נראה לי אפילו קצת מצחיק לחשוב שאני באה להיבחן ולא יסתכלו אם אני מתאימה מבחינת מראה, כי אני מייצגת הרבה דברים שהם לאו דווקא אתיופית, אני אישה ומלאה, יש כל כך הרבה קבוצות שאני יכולה לייצג. אנחנו בעידן של שינויים וזה כיף לראות את זה, כיף לראות צבעים על המסך".
היא מספרת שאמא שלה היא אישה חזקה וחשוב לה לעשות אותה גאה, בגלל זה התחברה לתפקיד שלה כבעלת המספרה בהצגה החדשה "מגנוליות מפלדה".
"חשוב לי להיות הגאווה של אמא שלי, היא גידלה ארבע בנות והיא תמיד אמרה לנו שהכל אפשרי ונלחמה עלינו בשיניים".
כל העדכונים - חדשות רחובות