אחרי שיחה עם חברו מהנגב, כושי רימון, החליט עמי פיינשטיין לפתוח את חצר גן הרימון לחקלאים בחינם, כדי שיוכלו למכור את תוצרתם. השוק עבד נהדר ביום חמישי האחרון, הוא מספר, אך לא ישוב לפעול כיוון שהמשטרה דרשה את הפסקת הפעילות.
שוק איכרים בחצר של פיינשטייןשוק איכרים בחצר של פיינשטיין
שוק איכרים בחצר של פיינשטיין
(צילום: פרטי)
שמו של עמי פיינשטיין מוכר היטב ברחובות. הוא הוביל את מחאת החנייה "אדום לבן", התמודד לכנסת, הפגין, יזם שדות קנאביס ליד רחובות, וחג מעל בניין העירייה במסוק, בימי הקורונה הוא ניסה לסייע לחקלאי הנגב בשוק איכרים מקומי.
"יש בנגב ובערבה המון חממות וחקלאים, כושי סיפר על המצב שלו, שאין לו הכנסה שלושה חודשים ואף אחד לא עוזר לו, ובכה על מצב החקלאים שמגדלים סחורה ואין להם איפה למכור אותה, כי המדינה קונה מטורקיה ועזה", מספר פיינשטיין. "אמרתי לו 'אני מעמיד לך את החצר שלי, תביא את החקלאיים'. בא לפה חקלאי מגדרה עם משאית של אבטיחים, הוא יצא עם אלפיים שקל ואמר תודה בבכי, הוא הצליח סוף סוף להרוויח כסף".
פיינשטיין מספר שהשוק פעל יחד עם להקה של מוזיקה יוונית, עם מתנפחים עם מים לילדים ועם שערות סבתא. "באו המוני אנשים, זו הייתה הצלחה מטורפת. ביום חמישי בעשר בבוקר נגמרה הסחורה. הם רצו הביתה, קטפו עוד והביאו אחר הצהריים, כי ראו שיש להם שוק".
אך השמחה לא הייתה לזמן רב. עד מהרה הגיעו למקום שוטרים שביקשו לסגור את השוק בטענה כי זהו יריד מזון שאסור על פי משרד הבריאות. "אמרתי שאני לא מבין: זו החצר שלי והבאתי חברים והם מוכרים את הסחורה שלהם. אני לא מרוויח מזה כסף". לאור הניסיון לסגור את שוק האיכרים המאולתר, החליט פיינשטיין לציית למשטרה ולא לפתוח אותו שוב. "זה לא עסק בשבילי, זה רק צרות. אני מעמיד את החצר ובאה משטרה, אני רק רוצה לעזור".
עמי פיינשטייןעמי פיינשטיין
עמי פיינשטיין
(צילום: פרטי)
כעת החליט פינשטיין שיאפשר לאנשים לערוך אירועים בחצר שלו בחינם, ומסביר: "אני מעמיד את החצר שלי בחינם לעריכת אירועים קטנים לכל נפגעי הקורונה, בלי כסף. יבואו וייקחו כיסאות, ורק אני מבקש להשאיר נקי. מי שרוצה - מוזמן בחודשיים הקרובים, מתנה מעמי. רק ככה נצליח לנצח את הקורונה הזו. יש לי חצר יפה שאף אחד לא משתמש בה, אז סגרתי את העסק שנקרא גן רימון ומעמיד חינם לרשות אנשים".