היום (שני), ערב חג סוכות, פונו תושבים משבע דירות בבניין ברחוב דולינסקי ברחובות, מחשש לקריסה. הדיירים מספרים שבדירת הגן של הבניין נפער סדק שהתרחב היום ולכן הדיירים הזמינו כוחות כיבוי אש, ואלו הורו על הפינוי. לאחר התייעצות עם כלל הגורמים הוחלט לאפשר לדיירים לחזור לדירותיהם.
2 צפייה בגלריה
הבניין שפונה והסדק בקיר
הבניין שפונה והסדק בקיר
הבניין שפונה והסדק בקיר
(צילומים: עיריית רחובות)
קראו גם:
"בדירת הגן הם מצאו סדק בקיר, היום הוא התרחב, נפער שם ממש סדק גדול והם התקשרו למכבי אש שיבואו לראות. החליטו לפנות את הבניין", סיפר בן משפחה של דיירת מבוגרת מהבניין, לפני ששבו לדירה. "יש משטרה ודיירים בחוץ, כולם מחכים שמהנדסת העירייה תבוא ותסתכל, ותגיד האם הבניין בסדר או לא".
2 צפייה בגלריה
פינוי התושבים מהבניין
פינוי התושבים מהבניין
פינוי התושבים מהבניין
(צילום: עיריית רחובות)
זו לא הפעם הראשונה שיש בעיה עם המבנה המדובר. בחודש אוגוסט של שנת 2018 דיווחנו כאן במיינט רחובות על צו הפסקת עבודה שניתן לאתר בנייה סמוך לבניין. קבלן שביצע עבודה בסמוך גרם לכאורה לקריסת קיר דיפון ולסכנה ברחוב. "זה עניין של זמן עד שנראה פה אסונות", אומר בן המשפחה על המקרה שאירע. "במקום לעשות קיר תומך טוב כלפי הבניין ולא רק כלפי הגבעה. רואים ממש את הכביש בזווית ואת המדרכה ששקעה".
מדוברות כבאות והצלה נמסר: "צוותי כיבוי בפיקודו של רשף גיל ז׳בס הגיעו ברחוב אהוד דולינסקי 5 בעיר רחובות בעקבות תלונות של דיירים על סדקים בקומת הקרקע של הבניין. מדובר בבניין בן ארבע קומות. לאחר הערכת מצב במקום של זב׳ס וקצין המשטרה האחראי, הוחלט לפנות את הבניין מדיירים. ראש העיר, ביחד עם נציגים ממחלקת ההנדסה בדרכם אל המקום".
בשלב מאוחר יותר נמסר מהכבאות: "לאחר התייעצות של גורמי הביטחון, ביחד עם מהנדס העיר, הוחלט כי דיירי הבניין יכולים לחזור לבניין ולא נשקפת סכנה".
כל העדכונים - חדשות רחובות