לילה של אזעקות, קולות נפץ ויירוטי כיפת ברזל, פקד את תושבי רחובות והסביבה. למרבה המזל לא נרשמו בתחומי העיר נפגעים בגוף. נפגע אחד פונה לבית החולים "קפלן" והתקבלו דיווחים על רסיס שנפל על בית פרטי ברחוב דוד אלעזר בעיר.
1 צפייה בגלריה
מתקפת טילים מעל העיר
מתקפת טילים מעל העיר
מתקפת טילים מעל העיר
(צילום: הרצל יוסף)
"עבר עלינו לילה קשה בחדרי המדרגות", מספרת ענת תושבת שכונת אושיות. "לא הספיקו לעבור עשר דקות ושוב הייתה אזעקה, ככה ברצף אחת אחרי השנייה. מפחיד מאוד, שומעים את הפיצוצים של היירוטים מעל הראש, זו מלחמה".
קראו גם:
לפנות בוקר הייתה פגיעה ישירה בבית פרטי ביישוב בשפלה, חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לשני נפגעים קל מרסיסי זכוכיות, בהם גבר כבן 60 עם פציעה בעין וגבר כבן 50 עם חתך קל בראש.
במהלך הלילה טופלו במרכז הרפואי קפלן 16 פצועים כתוצאה מאירועי הלילה.
מתוכם: 9 נפגעי חרדה, 6 בשל חבלה בראש או בגפיים בדרך לממ"ד,1 שנפצע במהלך התפרעות בלוד.
גם היום (רביעי) לא תפעל מערכת החינוך במלואה בעיר. הנחיות פיקוד העורף אוסרות התקהל יותר מ-10 אנשים, במבנה עד 100 וניתן לקיים פעילות עבודה במקום שנמצא בסמוך למרחב מוגן.
בעת אזעקה, התושבים מתבקשים להיכנס למרחב מוגן ולהישאר עשר דקות לפחות במרחב המוגן, וגם לאחר מכן יש להישאר בסמוך למרחבים מוגנים, לא להתקהל ולא להגיע למקום הנפילות על מנת להשאיר את הצירים פנויים.
אנו מזכירים לכם את ההנחיות החשובות בעת הישמע אזעקה. הנחיות פשוטות ומצילות חיים, בואו כולנו נשמור עליהן -
היכנסו תוך 90 שניות למרחב המוגן ושהו בו 10 דקות. במידה ונשמעה אזעקה נוספת תוך כדי השהות במרחב, יש להישאר 10 דקות נוספות.
שימו לב לשכנים, במיוחד אנשים קשישים ובודדים שזקוקים אולי לעזרה.
ניתן גם לדווח למוקד העירוני, הזמין עבורכם 24 שעות ביממה.
לעדכונים - חדשות רחובות