גבעות הכורכר, השבוע | צילום: שי אלבלינגגבעות הכורכר, השבוע | צילום: שי אלבלינג
גבעות הכורכר, השבוע | צילום: שי אלבלינג
(גבעות הכורכר, השבוע | צילום: שי אלבלינג)
תושבים המתגוררים בשכונת נווה עמית ברחובות טוענים כי בעליהם של רכבי שטח נוהגים בפראות בגבעות הכורכר הסמוכות, גורמים נזק לסביבה ומהווים מטרד לתושבים.
לטענתם, בעלי הרכבים מגיעים לאזור בעיקר בסופי שבוע, אולם גם בשעות אחר הצהריים המוקדמות של ימות אמצע השבוע, ונוסעים במקום בפראות רבה.
"יש פה נזק חמור לסביבה והעירייה חייבת לעשות משהו, כי אחרי כמה רכיבות רצופות פשוט רואים את ההרס", מספרת רחל אביטן, תושבת השכונה. "ממערב לשכונה שלנו ועד לשטחים שקרובים לבתים של שכונת טירת אהרון בנס ציונה יש גבעות מקסימות שבתקופה האחרונה 'נחרשו' לגמרי על ידי רכבי שטח. מי שמגיע ומסתובב פה רואה בבירור שהגבעות מלאות בסימנים עמוקים של צמיגי טרקטורונים ואופנועים, וזה בולט מאוד השנה".
פרט לפגיעה באתר הטבע העירוני, טוענים תושבי נווה עמית, אחת השכונות השקטות בעיר, כי פעילות רכבי השטח באזור גורמת לפגיעה בבעלי חיים.
"יש פה שועלים ותנים ודורבנים וקיפודים ולטאות, שהשתוללות בשטח פשוט הורגת אותם", אומר חגי רענן, תושב השכונה. "סיבוב שעשיתי בשטח בשבוע בעבר הוכיח לי שהנסיעה הפרועה פה הורסת מאורות ומחילות של חיות בר וזה חייב להיפסק".
לטענת תושבי השכונה, בעיה דומה התעוררה לפני כשנתיים, ואז, בעקבות פניות שהעבירו לעירייה, הוגברו סיורי הפיקוח העירוני במקום. "בעירייה צריכים לשים את הנושא בראש סדר העדיפויות, במיוחד כיוון שבשנים הקרובות צפויים להצטמצמם מאוד שטחי הטבע העירוניים בגלל בנייה בהיקפים גדולים", אומרים התושבים.
"חוץ מסיורים ומתן דוחות למי שנוסעים בפראות, מסכנים אחרים וגורמים נזק, כדאי אולי לשקול הכרזה על השטח כמקום אסור לכניסה של כלי רכב ממונעים מכל סוג. בנס ציונה הכריזו על גבעות הכורכר כגן לאומי ואולי כדאי לחבר, לפחות מבחינת הההכרה והתפישה, בין שני המקומות, כדי שהנוף הזה יישאר פה למשך שנים".
מעיריית רחובות נמסר: "חשוב שהתושבים יפנו למשטרת ישראל, שלה הסמכות לטפל בנושא, מייד בעת ביצוע העבירה".