יעל, ליבי, מאיה ויהונתן שרון. ורוד שולט | צילום עצמייעל, ליבי, מאיה ויהונתן שרון. ורוד שולט | צילום עצמי
יעל, ליבי, מאיה ויהונתן שרון. ורוד שולט | צילום עצמי
(יעל, ליבי, מאיה ויהונתן שרון. ורוד שולט | צילום עצמי)
חודש אוקטובר הינו חודש המודעות לסרטן השד. בשנים האחרונות נהוג להעלות את המודעות באמצעות שימוש בסרטים ורודים. בארץ מובילה את חודש המודעות עמותת 'אחת מתשע', וחברות שונות אף יוצאות בליינים ורודים מיוחדים, שרוב ההכנסות מהם מועברות לעמותות המקדמות את חקר הסרטן ומסייעות לחולות במחלה.
במספרת 'יהונתן ואיתמר שרון- קומפלקס לעיצוב השיער' בגני יוחנן, הסמוך לרחובות, החליטו השנה על יוזמה מקורית במיוחד: סרט ורוד בשיער, חינם, לכל הלקוחות.
שני האחים, שהמספרה בבעלותם, משתפים פעולה כבר למעלה מעשור עם עמותת' פלא- פאה לכל אישה' בבית החולים 'קפלן' ומאפשרים לילדות נערות ונשים לספר את שערן ללא עלות, ומעבירים את השיער כתרומה לפיאות עבור נשים הזקוקות לכך.
לכבוד אוקטובר הוורוד ארגנו השניים, בשיתוף ליבי ברגמן ממשרד יחסי הציבור המקומי 'חן קרופניק יח"צ ועוד", יום צביעה מיוחד אליו הגיעו נשים מהסביבה, קרית עקרון ורחובות, שהוסיפו לשיערן פס ורוד ללא עלות ולמען העלאת המודעות.
ברגמן, תושבת רחובות, הצליחה להדביק בהתלהבות את הסובבות לה, וכך התמלאה המספרה בנשים שהגיעו לצבוע פס, והעלו את התיעוד לרשתות החברתיות, מהלך שגרר מאות תגובות, שיתופים ואפילו דרישה ליום צביעה נוסף.
בין מוסיפות הפס הוורוד הייתה יעל איינהר מרחובות, שאמה החלימה למרבה המזל מהמחלה. "הפס הוורוד בשיער הוא תזכורת לעצמי ולחברות", אמרה אייזנר. גם חיה נייס מקרית עקרון שיתפה תמונה שבה צבעה את הפס ואמרה: "אני קוראת לכולכן להיבדק, ולדרבן נשים אחרות ללכת להיבדק".
"כמישהי שאיבדה חברות ואהובים למחלה, חשוב לי שנגביר את המודעות לבדיקות שגרתיות. הפס הוורוד נועד להזכיר כמה העניין חשוב" הוסיפה מאיה אושרי נחום מרחובות, וגם היא יצאה מהמספרה כשפס ורוד על ראשה.