צילומים: יריב כץ, אלכס קולומויסקיצילומים: יריב כץ, אלכס קולומויסקי
צילומים: יריב כץ, אלכס קולומויסקי
(צילומים: יריב כץ, אלכס קולומויסקי)
ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, פנה במכתב אישי לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בדרישה: תן לנעמה יששכר, בת העיר הרחובות, ללכת הביתה.
יששכר כלואה כבר חצי שנה ברוסיה בטענה שהחזיקה 9 גרם סמים במהלך טיסה. מלול שוחח היום עם דודה של נעמה, ישראל כהן הרחובותי, המנהל את המערכה לשחרורה מישראל.
"מר פוטין היקר", כתב מלול במכתב בשפה הרוסית שנשלח לפוטין. "נעמה יששכר היא בת רחובות, ואנו דואגים לה כבתנו וכאחותנו. היא אשה צעירה, שכל חלומותיה ותקוותיה לפניה. אל תהרוס את חייה בשל משחק כוחות שאינו קשור אליה. אנא, גלה אנושיות ושחרר אותה לאלתר.
"חצי השנה האחרונה שבה נלקחו ממנה חירותה וכבודה היא מעבר לכוחותיו של כל אדם. אנא גלה רחמים, הראה לעולם את עוצמתה של רוסיה דווקא בגילוי מחווה אנושית, הומניטרית וצודקת, ושחרר את נעמה. אני פונה אליך בשם 150,000 תושבי העיר רחובות והנהלת העיר, תן לנעמה ללכת!".
נעמה יששכר. צילום: מתוך אתר ynetנעמה יששכר. צילום: מתוך אתר ynet
נעמה יששכר. צילום: מתוך אתר ynet
(נעמה יששכר. צילום: מתוך אתר ynet)
לראש הממשלה ולח"כ ליברמן כתב מלול: "נעמה יששכר, בת העיר רחובות, כלואה ברוסיה כבר חצי שנה בתנאים לא אנושיים וללא צרכים בסיסיים, וסובלת מהצקות ומהתעללות. לפני ימים ספורים הוטל עליה עונש כבד מנשוא, בלתי מידתי, שכלוא אותה לשנים ארוכות.
כל העובדות ידועות לכולנו, וברור כי נעמה, אזרחית אמריקאית, משמשת כאן כקלף מיקוח במשחק כוחות שנקלעה אליו באופן מקרי, על לא עוול בכפה. הלב מתפוצץ לנוכח אי הצדק הזועק לשמיים.
"אני פונה אליכם בשם 150,000 תושבי העיר רחובות והנהלת העיר, עשו הכל על מנת לשחרר את נעמה! הפכו עולמות והשתמשו בכל הקשרים שלכם, וקלפי המיקוח שבידכם - על מנת להביא את נעמה הביתה, לרחובות.
"לא הוגן, לא צודק ולא אנושי כי בחורה צעירה, שכל חייה לפניה, והיא חפה מפשע, תיתפס בצורה כזו ותשמש כלי משחק במאבק בין שתי מעצמות. מצוות פדיון שבויים היא אחת המצוות הגדולות ביותר ביהדות, וכל המציל נפש אחת בישראל - כאילו הציל עולם מלא. האם תוכלו לומר שעשיתם הכל על מנת להשיב את נעמה הביתה?
"האם מדינת ישראל עשתה כל שלאל ידיה על מנת לשחרר את נעמה? אנא, הפעילו את השפעתכם כדי להשיב את נעמה, צעירה שכל חייה לפניה, בטרם יהיה מאוחר מדי".