כ-2,800 תלמידי כיתות א' צפויים להיכנס לראשונה בשערי בתי הספר היסודיים ברחובות בעוד פחות מחודש (אם לא תהיה שביתה...).
בימים אלה נשלחים מעיריית רחובות מכתבים אישיים לבתי התלמידים החדשים והנרגשים – ולהוריהם, המברכים אותם לקראת הכניסה למערכת החינוך העירונית . על המכתב חתומים ראש העירייה, רחמים מלול, ממלא מקומו ומחזיק תיק החינוך, זוהר בלום, ומנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן.
עילי והלל עם המכתבים. צילום: דוברות עיריית רחובותעילי והלל עם המכתבים. צילום: דוברות עיריית רחובות
עילי והלל עם המכתבים. צילום: דוברות עיריית רחובות
(עילי והלל עם המכתבים. צילום: דוברות עיריית רחובות)
במכתבים נאמר: "אנחנו שמחים שאתם כאן איתנו, הצוותים החינוכיים נרגשים וערוכים לקדם את פניכם לכיתה החדשה שלכם באהבה ובמאור פנים. בבית הספר תכירו מורים חדשים והרבה חברים חדשים, תפגשו גם חברים מוכרים ותלמדו להתרגל לכללים חדשים.
"רחובות היא עיר המדע והתרבות ולכן העמדנו את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני . אנחנו מייחלים להצלחת כל אחד ואחת מכם , ומאחלים לכם התאקלמות מהירה ונעימה בבית הספר".
יחד עם המכתב שלחה עיריית רחובות תשורה לכל אחד מהתלמידים: דף מדבקות למחברות/ספרים, ממותגים בסמל עיריית רחובות. חלק מהתלמידים כבר קיבלו את המכתבים והתקשרו לאגף החינוך להודות על ההפתעה האישית.
ראש העירייה, רחמים מלול: "אנו מקדמים בברכה כל אחת ואחד מתלמידי כיתה א', אל מערכת החינוך העירונית ברחובות שנחשבת לאחת הטובות בישראל. כולנו מאחלים להם הצלחה גדולה, ולימודים בשמחה"
ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זוהר בלום: "אנו שמחים לקלוט את דור העתיד של העיר בכיתות א'. אנו פועלים במרץ על מנת שבתי הספר יהיו ערוכים ומוכנים לקראתם מכל בחינה אפשרית, ומאחלים להם קליטה נעימה וחלקה" .
אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך: "קיבלנו תגובות חיוביות ביותר על המכתבים מתושבים שכבר קיבלו אותם לבתיהם והופתעו . אחד המעברים הכי מרגשים ומשמעותיים בחיים הוא המעבר לכיתה א. גם אנחנו מתרגשים, ולכן בחרנו לברך כל תלמיד ותלמידה באופן אישי, במכתב הממוען לכל אחד מהם, בתוספת הפתעה שימושית" .