כרטיס אשראי | צילום אילוסטרציה: Pixabayכרטיס אשראי | צילום אילוסטרציה: Pixabay
כרטיס אשראי | צילום אילוסטרציה: Pixabay
(כרטיס אשראי | צילום אילוסטרציה: Pixabay)
תדלק, צילם וגנב: אם עד עכשיו לא בדקתם את פרטי האשראי שלכם בעת התדלוק בתחנת הדלק, אולי עכשיו הגיע הזמן להתחיל. שני כתבי אישום שהוגשו על ידי משטרת ישראל נגד תושב בת ים, שעבד כמתדלק בתחנת הדלק סונול בבית עובד, מגלים כי החשוד צילם את פרטי האשראי של הלקוחות והעביר אותם לשימוש של צד שלישי.
מכתב האישום הראשון עולה כי הנאשם, בעת עבודתו כמתדלק, צילם כרטיסי אשראי בהם אחז במסגרת עבודתו והעביר את פרטי הכרטיסים לגורם שלישי בעבור 300 שקלים לכל כרטיס. אותו גורם ביצע שימוש בכרטיסי אשראי בצורה לא חוקית. העובד מואשם בגניבת שמונה כרטיסי אשראי, קשירת קשר להונאה וסיוע להונאה בכרטיס חיוב.
על פי כתב האישום, כך פעלה השיטה: באחד מהמקרים קיבל הנאשם קיבל את כרטיס האשראי של אחת הלקוחות על מנת שיחייב אותה בתדלוק. הנאשם באותה העת וללא הסכמתה צילם את כרטיסה ושלח במכשיר הנייד שלו לגורם שלישי אשר, עשה בהם שימוש וביצע עסקאות בגובה של אלפי שקלים.
כתב האישום השני שבגינו מואשם תושב העיר בגניבה, מפרט כי בעת שאחת המתדלקים סיימו לתדלק באמצעות דלקן, העובד לא החזיר את פיית משאבת התדלוק למקומה וכך הדלקן המשיך לעבוד. באותה הרגע הכניס הנאשם את רכבה של אמו אשר היה ברשותו לעמדת בתדלוק ותדלק את רכבה על חשבון הדלקן.