בחודשים האחרונים מקדמת עיריית רחובות שינוי ארגוני משמעותי בנושא חזות העיר. המהלך החל בהגדלת התקציב המוקדש לחזות העיר, כנס שיתוף ציבור "חושבים סביבה", קידום מכרזים שונים בתחום, ארגון מחדש בנושאי מיחזור, הגדלת צי הכלים הכבדים, כוח האדם והגברת אכיפה ופיקוח בנושא איכות הסביבה.
רחובות חושבת סביבה | צילום: דוברות עיריית רחובותרחובות חושבת סביבה | צילום: דוברות עיריית רחובות
רחובות חושבת סביבה | צילום: דוברות עיריית רחובות
(רחובות חושבת סביבה | צילום: דוברות עיריית רחובות)
כעת נקראים גם התושבים למשימה בקמפיין הסברה מיוחד. עו"ד יניב מרקוביץ', סגן ראש העירייה ומחזיק תיק חזות העיר, מסביר: "כעת, לאחר שהתחלנו בשינוי הארגוני בתחום חזות העיר, המהפכה יצאה לדרך והדרך ארוכה אך אני משוכנע שתוך פרק זמן קצר נראה את התוצאות. כדי להפוך לעיר מקיימת ומקדמת סביבה וניקיון אנו פועלים לשינוי תפיסתי. שיתוף הפעולה של התושבים הוא חיוני להצלחת התהליך".
בנוסף עלה לאוויר שירות חדש באתר העירוני המרכז את כל הפעילות, המידע והעדכונים בתחום חזות העיר והסביבה. בעמוד שנקרא "חושבים סביבה" ניתן לעיין, בין היתר, בדו"חות בתחום איכות הסביבה וחזות העיר, מיפויים של מתקני המחזור השונים בעיר, חדשות בתחום הסביבה ועוד.
בעמוד ניתן להירשם גם לפרויקט החדש של נאמני הניקיון, שיתבצע באופן ייחודי בעיר רחובות וליצור קשר ישירות עם האגף לחזות העיר, עם מנהל האגף ועם סגן ראש העיר באמצעות המייל. בהמשך ניתן יהיה לעיין במסלולי הנסיעה של קווי הניקיון בעיר.
"בראש סדר העדיפויות העירוני". מרקוביץ' בשוק | צילום: אבי מועלם"בראש סדר העדיפויות העירוני". מרקוביץ' בשוק | צילום: אבי מועלם
"בראש סדר העדיפויות העירוני". מרקוביץ' בשוק | צילום: אבי מועלם
("בראש סדר העדיפויות העירוני". מרקוביץ' בשוק | צילום: אבי מועלם)
כחלק מתהליכי הסברה חינוכית להעלאת המודעות על חשיבות השמירה על הניקיון והסביבה גם נערכה תחרות עירונית בקרב כלל תלמידי בתי הספר היסודיים והעל - יסודיים בעיר. לגמר עלו שישה סלוגנים שנבחרו על ידי וועדת שיפוט עירונית: מתוכם נבחרו ארבעה סלוגנים שעוצבו והותקנו בגדול על צי משאיות הזבל של מערך האגף לחזות העיר. שלושה מהסלוגנים נבחרו על ידי תושבי רחובות באמצעות ההצבעות בעמוד הפייסבוק העירוני ואחד נוסף נבחר על ידי וועדת השיפוט העירונית.
ראש העירייה רחמים מלול: "קיבלתי החלטה עקרונית לשים את חזות העיר במרכז העשייה, לרבות הניקיון. את התוצאות אנו רואים בשטח. בימים אלה אנו פונים בקריאה לתושבים לקחת חלק במהפכה ולהקפיד על נקיון הסביבה".