גג המבנה ברחובות עם הכיסאות. מטרד לתינוקות | צילום: שירות מיינטגג המבנה ברחובות עם הכיסאות. מטרד לתינוקות | צילום: שירות מיינט
גג המבנה ברחובות עם הכיסאות. מטרד לתינוקות | צילום: שירות מיינט
(גג המבנה ברחובות עם הכיסאות. מטרד לתינוקות | צילום: שירות מיינט)
ברחוב חס"ם ברחובות פועלת ישיבת חב"ד ובה לומדים בני נוער. תושבים שגרים בסמוך לישיבה מספרים שהנערים נהנים ממשחק מרעיש, בו הם עולים על גג המבנה ומשחקים עם כיסאות כתר.
"הם כל הזמן עושים רעש", מספרת נועה כהן, תושבת הרחוב. "זו ישיבה של גילאי תיכון וחטיבה והבעיה היא בעיקר בלילות, הם יכולים לצאת בשעה עשר בלילה לגג ולהתחיל לצעוק ולשיר, לפעמים הם סתם מרעישים, צועקים ומעירים את כל הילדים של השכונה".
באזור גרות משפחות רבות ובהם ילדים קטנים. לטענת כהן, תושבי האזור פתחו מספר קריאות בעירייה בנושא, אך מכיוון שמדובר על מבנה סגור והרעש נעשה מגג המבנה, לא אחת נאמר להם כי מדובר על מתחם פרטי והנערים לא נמצאים בחוץ, ברחוב, היכן שניתן לאכוף את הנושא.
"אני מתקשרת לעירייה לפחות אחת לחודשיים", אומרת כהן, "יש פה המון משפחות שכל הרעש הזה נעשה להן על החלונות של הבתים, התינוקות מתעוררים ואנחנו מתקשרים לטלפון שיש באינטרנט של המקום ועונה לנו איש מאוד נחמד שעולה מיד לגג ומפסיק אותם, אבל מה זה עוזר לי אחרי שהתינוקות כבר התעוררו? זה גם חוזר על עצמו".
השבוע, כך היא מספרת, משחק הכיסאות התרחש על הגג במוצאי שבת, בבוקר היא התעוררה וגילתה כי כל גג המבנה מלא בכיסאות לבנים שבורים וזרוקים. "בלילה זה הכי גרוע, במוצ"ש האחרון זה היה בעשר בלילה ובבוקר אני קולטת שכל הגג כיסאות שבורים".
תגובת ישיבת חב"ד: "שנים רבות אנחנו חיים ביחסי שכנות טובים עם בנייני המגורים סביב ישיבת חב"ד ברחובות. אנו מחנכים את התלמידים לסובלנות ולהקרנת אור ושמחה על סביבתם. מטבע הדברים בהזדמנויות מסוימות עלולות להיגרם הפרעות, הפרעות שאנו מצירים עליהם ומשתדלים למנוע אותן.
"ואכן כשאני מקבל תלונות משכנים, התגובה היא חיובית ומטופלת במלוא תשומת הלב, כפי שניתן לשמוע מהשכנים.
"יחד עם זה ראוי לציין שבמתחם זה נמצא גם בית-כנסת חב"ד המרכזי ברחובות, מקום אליו מגיעים מכל הקהילה. ולדוגמה, ההפרעה עליה מציינים בכתבה, במוצאי שבת האחרון, זהו אירוע קהילתי שכלל לא קשור לישיבה, בו בזמן שהתלמידים כלל לא שהו באזור".
תגובת עיריית רחובות תפורסם כשתתקבל.