התא המשפחתי מהווה בסיס ובטחון לכל אורך חיינו. לעיתים, בשל התפתחויות משפחתיות והרחבת התא המשפחתי אנו נמצאים בצמתים אשר מערערים את תחושת הביטחון והשייכות שלנו.
פורום השולחן העגול העירוני לקידום האוכלוסייה המבוגרת יוזם סדנה עירונית חדשה בשיתוף עם מכון אדלר: "יחסים זה כל הסיפור", לצורך קבלת כלים להתמודד עם האתגרים המשפחתיים בגיל המבוגר.
צילום המחשה: Pixabayצילום המחשה: Pixabay
צילום המחשה: Pixabay
(צילום המחשה: Pixabay)
מטרת המפגשים הינה להקנות ידע תאורטי ומעשי בתחום מערכות היחסים העוטפות את הפרט. יחסים עם בני המשפחה, מיומנויות חדשות ביחסים בין דוריים, תחושת שייכות ומועילות בתוך התא המשפחתי, הסתגלות להתרחבות התא המשפחתי על כל שלוחותיו ועוד.
בין התכנים בסדנה: תקשורת - מהי תקשורת מקרבת, פערי דורות, ״לא״ - מותר או אסור להגיד?, מעורבות או התערבות, נתינה וקבלה - הדדיות, פנקסנות - ומה אפשר במקום. אומנות העידוד לחיזוק הקשר, פרידות ואובדנים ונושאים נוספים לפי צרכי המשתתפים בקבוצה.
"בעיר רחובות מתקיימות פעילויות תרבות, העשרה ופנאי רבות לגיל השלישי. אנו קשובים לבקשות ציבור האזרחים הוותיקים שלנו, ושמחים להיענות ליוזמות שצצות מהשטח. אני מזמינה את הציבור להצטרף לעשייה הענפה בעיר, הכוללת בין היתר את הסדנה", אומרת ד"ר רוני באום, מחזיקת תיק אזרחים ותיקים.
הסדנה תכלול 8 מפגשים, ותתקיים בימי רביעי בין השעות 10.00- 11.30. מפגש ראשון יערך ב- 22.5.19. עלות הסדנה: 200 שקלים ליחיד או 350 שקלים לזוג.
לפרטים והרשמה ניתן לפנות למתנדבות פורום שולחן העגול לקידום האוכלוסייה המבוגרת. אלן לקס- 0506874245 ורות מירון- 0506617304.