פרחיה סרוסי (63) מרחובות ואחותה לילי פרג (54) טסו לארגנטינה לבקר את בנה של סרוסי המתגורר שם. הן נראו לאחרונה ביום שישי בעיר מנדוזה. מאז נותק הקשר עם משפחתן.
מימין: לילי פרג ופרחיה סרוסי. טרגדיה תנ"כית | צילום: מהאלבום המשפחתימימין: לילי פרג ופרחיה סרוסי. טרגדיה תנ"כית | צילום: מהאלבום המשפחתי
מימין: לילי פרג ופרחיה סרוסי. טרגדיה תנ"כית | צילום: מהאלבום המשפחתי
(מימין: לילי פרג ופרחיה סרוסי. טרגדיה תנ"כית | צילום: מהאלבום המשפחתי)
ממעט המידע שהספיקה המשפחה לאסוף עד כה, שתי האחיות ביקרו ביום שישי (11.1.19) את בנה של סרוסי, גלעד, בביתו שבמנדוזה. באותו יום המשפחה עוד שוחחה עמן והכול נראה כשורה. על פי אותו מידע, הבן ליווה אותן לתחנת האוטובוס, נפרד מהן, מאז נעלמו עקבותיהן, והמשפחה מודאגת: "כאילו בלעה אותן האדמה".
הבן מסר עדות במשטרה, והמשטרה המקומית פתחה בחיפושים נרחבים שכללו בדיקה של מצלמות הרחוב בכל נקודות הציון בהן דווח כי נראו לאחרונה. לפני מספר ימים המשטרה אף פשטה על ביתו של הבן עם כלבי גישוש, וביצעה חיפוש בשטח, אך החיפוש לא העלה דבר.
מאז ניתוק הקשר פתחה המשפחה במבצע חיפושים עולמי. בין השאר נפתח עמוד פייסבוק, בו נקראים ישראלים בארץ ובעולם לפקוח עין, ולהעביר כל פיסת מידע הקשורה להיעלמות המסתורית.
זו ההודעה המופצת כרגע בעמוד הפייסבוק:
"פרחיה סרוסי ולילי פרג, ישראליות דוברות אנגלית, נעלמו במנדוזה ארגנטינה. שמענו מהן פעם אחרונה ביום שישי האחרון (11.1.19), בשעה 2:30 בלילה זמן מקומי. ידוע לנו שבאותו זמן הן היו בדירה ששכרו ב-REIG APARTMENT בכתובת 1139Avenida España 3 Piso, 5500 Mendoza. מאז הן לא היו בקשר עם המשפחה בישראל ואוסטרליה.האם הייתם במנדוזה בימים האחרונים? פגשתם או ראיתם אותן? האם אתם מכירים מישהו שנמצא כרגע באזור? אם יש לכם מידע כלשהו שיכול לעזור לנו בבקשה שתפו אותו!"
בנוסף לפנייה לציבור, המריאו קרובי משפחה של השתיים לארגנטינה ומשתתפים שם בחיפושים.
האחיות פרחיה סרוסי ולילי פרג. מישהו ראה אותן? | צילום: עמוד הפייסבוק Missing in Mendozaהאחיות פרחיה סרוסי ולילי פרג. מישהו ראה אותן? | צילום: עמוד הפייסבוק Missing in Mendoza
האחיות פרחיה סרוסי ולילי פרג. מישהו ראה אותן? | צילום: עמוד הפייסבוק Missing in Mendoza
(האחיות פרחיה סרוסי ולילי פרג. מישהו ראה אותן? | צילום: עמוד הפייסבוק Missing in Mendoza)
העיר מנדוזה ממוקמת במערב ארגנטינה. מתגוררים בה 111 אלף תושבים, ובמטרופולין המקיף אותה חיים 850 אלף תושבים נוספים. מדובר באזור כרמים וייצור יין, אך כ-30% מתושביו חיים מתחת לקו העוני. בדף הפייסבוק של החיפושים ציינה אחת הנשים המקומית שמדובר באיזור מסוכן.
המשפחה המודאגת מבקשת את עזרת הציבור בחיפושים, בשיתוף ובהעברת כל שביב מידע שיכול לסייע במציאתן. לפרטים נוספים ניתן להכנס לדף הפייסבוק:
Missing in Mendoza, Argentina - Pyrhia Sarusi & Lily Pereg.
בדף הפייסבוק ניתן גם לסייע בתרומה כספית למשפחה המשתתפת בחיפושים.