תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות סיכמו השבוע פרויקט יוצא דופן בשם "עושים חיים", בהובלת תלמיד י"ב אביחי בוסקילה.
התלמידים התחלקו לפרוייקטים חברתיים פרי יוזמתם. חלקם ביקרו בבית החולים 'קפלן' בעיר ושימחו את המאושפזים במשלוחים מתוקים. קבוצה אחרת חילקה מתנות ותעודות הערכה לעובדים "השקופים" בבתי חינוך בעיר . קבוצה נוספת יצאה לתל אביב לצלם סרטון להעלאת המודעות לחסרי בית. תלמידים אחרים בחרו להנציח את הפרויקט וערכיו בבית החינוך ע''י יצירה אומנותית.
התלמידים תכננו והוציאו אל הפועל את היוזמות החברתיות על ידי גיוס כספים והקדשת שעות עבודה ומחשבה רבות.
הפעילות יצאה לפועל במסגרת תכנית "Lead" למנהיגות צעירה ויזמות חברתית, אותה מוביל אביחי בוסקילה בישיבה ובתיכון רבין במזכרת בתיה, ושמה: 'עושים חיים- יוצרים שינוי דרך עשייה'. מטרת התכנית היא הובלת בני נוער לבחירה בעשייה ובחיים משמעותיים, כל תלמיד בדרכו שלו.
הפרויקט פעל בשיטת קואצ'ינג. מנטורים מכיתות י"א-י"ב עברו הכשרה בסיסית בקואצ'ינג והדריכו קבוצות בנות חמישה תלמידים משכבת ט'. התהליך ארך חצי שנה וכלל עשרות מפגשים, ימי שיא ומסע ייחודי לבירור אישי ובחירה בחיי עשיה ומשמעות.
אביחי בוסקילה :"היום המרגש שכלל פרויקטים משמעותיים ומרגשים מסכם חצי שנה של בניה והעצמה אישית של כל אחד מהשותפים הרבים בתכנית. אני מקווה כי כל אחד מהשותפים ינצור בליבו את תחושת הסיפוק מעשייה למען החשוב לך וכך ימשיך ויבנה עוד קומה של עשיה, של חיים משמעותיים, של תרומה למען החברה והקהילה".
הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי: "בזכות יוזמתו המיוחדת של אביחי, זכו התלמידים להתרוממות רוח מיוחדת, כזו הנובעת רק מחשיבה על האחר ומתרומה לקהילה".