המורים נוקטים בצעדים: מחר יום חמישי (7.12.17), יושבתו הלימודים בכל בית ספר היסודיים ברחובות למשך שעתיים, ויחלו בשעה 10:00 בבוקר.
הסיבה לשביתה היא מקרה בו נהג תלמיד כיתה ג' באחד מבתי הספר בעיר באלימות כנגד מנהל בית הספר. בנוסף, מקרה דומה אירע בשבוע שעבר כלפי מנהלת של בית ספר אחר בעיר.
חשוב להבהיר כי השביתה תקפה לבתי הספר היסודיים בלבד, כולל כיתות המיוחד. אומנם, בתי הספר "עודד" ו"לוט"ם" לתלמידי חינוך מיוחד לא ישבתו. עבור התלמידים שמשתמשים בהסעות לבתי הספר- הן נדחו לשעה 9:40.
הכיתות יישארו ריקות | המחשה: שאטרסטוקהכיתות יישארו ריקות | המחשה: שאטרסטוק
הכיתות יישארו ריקות | המחשה: שאטרסטוק
(הכיתות יישארו ריקות | המחשה: שאטרסטוק)
יפה בן דויד, מזכ״לית הסתדרות המורים, מסרה: ״מדי יום אנחנו מתמודדים עם מעשי אלימות כלפי עובדי הוראה, שחשים מופקרים ובודדים. למרות פניותינו החוזרות ונשנות המדינה עדיין לא לוקחת אחריות. אני קוראת שוב לשר החינוך לכנס את כלל הגורמים הרלוונטיים ולהפסיק לגרור רגליים.
"בימים אלה אנו פועלים להקים מנגנון טיפול שיתמודד עם כל בעיות האלימות, שיהיה מבוסס על שיתוף פעולה בין כל הגופים: חינוך, רווחה ומשטרה. על עובד הוראה בישראל צריך לדעת מה לעשות במקרים כאלו. הכללים יעשו סדר למורים, לתלמידים ולהורים ויחזירו את סמכות המורה שאבדה".
ראש העירייה רחמים מלול פעל בשעות הערב (ד') כדי למנוע את הההשבתה, אך בהסתדרות המורים מתעקשים שלא להעביר את הנושא לסדר היום.
מלול אמר: ״מדובר בהשבתה פתאומית. לא רצינו ששגרת לימודיהם של הילדים תיפגע, ואין זה הוגן שההורים ייאלצו לפגוע בעבודתם על מנת להתמודד עם תוצאותיה. על כן פנינו להסתדרות בבקשה לגלות אחריות ולמנוע את השביתה, אך לצערנו הם מתעקשים על קיומה״.