אגף החקירות והמודיעין, סיימו לאחרונה חקירת פרשה שעניינה חשד לכך שעורך הדין רועי בר, בהיותו יועץ משפטי חיצוני המספק שירות לעיריית ראשל"צ ולעיריית רחובות, קיבל טובות הנאה שונות בתמורה לניצול תפקידו, לצורך אישורים ולקידום אינטרסים של יזמים, קבלנים ומקורבים, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים.
מלול נחקר: ברחובות חוששים לחזור לתקופת פורר חשוד בהפרת אמונים: ראש העיר רחובות נחקר
בחודש פברואר 2014, בתום חקירה סמויה ממושכת ומורכבת, החלה המשטרה בחקירה גלויה שכללה מעצרים, עיכובים, חיפושים ופעולות חקירה רבות, לרבות חקירתם של למעלה ממאה ושלושים מעורבים, חלקם באזהרה ותפיסת רכוש וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט בשווי המוערך בלמעלה משמונה מיליון שקלים. את החקירה ניהלה להב 433 יאל"כ בליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.
ראשון לציון: עו"ד בר חשוד בקבלת שוחד ממצאי החקירה מבססים חשד לכך שעו"ד בר פעל בניגוד עניינים במסגרת תפקידו כיועץ משפטי חיצוני המספק שירותים לעיריית ראשל"צ, לוועדות העיריה ולמשרדי העירייה השונים, בכך שייצג כעו"ד פרטי קבלנים ויזמים אשר ענייניהם נדונו בוועדות אלה. ממצאי החקירה מעלים כי עו"ד בר קיבל שוחד מיזם נדל"ן ומקבלנים שזכובמסגרת מכרז בפרויקטים לבניה בעיר, זאת בתמורה לכך שפעל מתוקף תפקידו על מנת לקדם את בקשותיהם להקלות בוועדה לתכנון ובניה, להקלות בתשלומי מסים והיטלים.
במסגרת החקירה נחקרה באזהרה היועצת המשפטית של עיריית ראשל"צ, בגין חשד כי ידעה על ניגוד העניינים הנוגע לעו"ד בר, לא מנעה את מעורבותו בהליכים הרלוונטיים ואף סייעה לו.
רחובות: המלצה לסגור את התיק נגד מלול ממצאי החקירה מבססים חשד, כי במסגרת תפקידו כיועץ משפטי חיצוני המספק שירות לעיריית רחובות, פעל עו"ד בר על מנת לקדם הליכים בוועדה לתכנון ובניה בעיר עבור קבוצת קבלנים המצויים עמו בקרבה משפחתית ובקשר עסקי. ממצאי החקירה העלו כי לאחר שאותם קבלנים מקורבים זכו במסגרת מכרז בבניית פרויקט בעיר, היה עו"ד בר מעורב במו"מ שקיימו מול העירייה בהקשר לפרויקט והשתתף בהליכים הנוגעים להם, זאת תוך ניגוד עניינים והסתרת הקשר האישי והעסקי עמם בפני חלק מהגורמים בעירייה.
במסגרת החקירה נחקר באזהרה ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה, לאור חשד כי ידע על ניגוד העניינים הנוגע לעו"ד בר ולקבלנים שבנובעירו ואף כי פעל לשיבוש חקירת המשטרה בעניין.
כמו כן נחקרה באזהרה יועמ"ש עיריית רחובות, בגין חשד לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים, לאור חשד כי ידעה על ניגוד העניינים בנוגע לעו"ד בר בהקשר לקבלנים הרלוונטיים ולא מנעה את מעורבותו בהליכים הנוגעים להם.
ראש האגף לחקירות ולמודיעין אימץ את המלצת ראש להב 433, ראש יאל"כ וצוות החקירה כי בהקשר זה התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירה של מרמה והפרת אמונים על ידי עו"ד רועי בר ועו"ד נוספת ממשרדו וכן כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה על ידי הקבלנים המקורבים. ראש האגף לחקירות ולמודיעין אף אימץ את עמדת היחידה כי לא התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע העבירות בהן נחשדו ראש עיריית רחובות והיועצת המשפטית של העירייה.
תיק החקירה יועבר בימים הקרובים למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אשר ליוותה את החקירה.
עורכת הדין רחל תורן, באת כוחו של ראש העיר, רחמים מלול, מסרה בתגובה כי היא מברכת על המלצת המשטרה ואיננה מופתעת ממנה: "מלול שהינו ראש עיריה מסור ומוערך היה ונותר ללא רבב. המלצת המשטרה רק חוזרת ומבססת את טענותיו למן הרגע הראשון כי מאז ומעולם פעל אך ורק בהתאם לחוק. אנחנו מודים למשטרה שביצעה את עבודתה נאמנה ובדקה את הטענות".
פרסום ראשוני: 16:57 , 25.06.15