פנסיונר מרחובות תובע את מכללת 'פסגות' שבפארק המדע, בטענה שסחרה בכספו במניות כושלות וגרמה לו הפסדים בסך אלפי שקלים.
הפקיד טעה - הלקוח לא מוכן להחזיר את הכסף כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?
בתביעה שהגיש הפנסיונר לבית המשפט ברחובות נטען, כי הוא חתם עם המכללה המתמחה בלימוד שוק ההון, על הסכם לימוד במכללה, הכולל ליווי צמוד של המכללה לתקופת ההסכם (שלוש שנים), המלצה לרכישת מניות, והתחייבות של המכללה כי בכל מקרה של הפסד בהשקעות הוא לא יישא בהוצאות ה"שירות", שעלותו 260 שקל בחודש.
על פי התביעה, התובע הבין כעבור זמן קצר כי תחום ההשקעות בבורסה מסובך עבורו, וביקש מהנהלת המכללה לבטל את הסכם ההתקשרות ביניהם. לטענתו, בשיחת טלפון ארוכה שהתקיימה בעקבות פנייתו, הצליחו נציגי המכללה לשכנע אותו להמשיך בהסכם, תוך הבטחה שהמסחר במניות ייעשה על ידי חברה חיצונית, ושהוא יוכל לבטל את ההסכם בכל עת אם ייגרמו לו הפסדים בשנה הראשונה. כמו כן נטען בתביעה, כי הובטח לו שהחברה המשקיעה תדווח לו לפני השקעת כספו, אולם לטענתו הדבר לא נעשה ורק בדיעבד התברר לו כי השקעה כושלת גרמה לו להפסד בסך 3,500 שקל.
לפי התביעה, בעקבות כך פנה התובע שוב למכללה ושוב ביקש לבטל את ההסכם, אולם גם הפעם הצליחו נציגיה לשכנע אותו להמשיך, כשהם מבטיחים לו שאם השקעותיו לא יישאו רווחים הוא ישוחרר מההסכם וכל כספו יוחזר לו. התובע השתכנע, אך למחרת התקשרו אליו מחברת ההשקעות החיצונית וביקשו ממנו להשקיע 10,000 דולר לשם מימוש ההסכם. התובע סירב והחליט לתבוע את המכללה.
סכום התביעה עומד על 7,780 שקל, הכוללים את עלות הסכם השירות שחתם מול נציגי המכללה וההפסד שנגרם לו בגין השקעות כושלות לכאורה במניות בבורסה.
טרם הוגש כתב הגנה.
ממכללת 'פסגות' נמסר בתגובה: "המכללה טרם קיבלה לידה את כתב התביעה. לכשיומצא לנו כתב התביעה, נלמד את הטענות ונגיב בהתאם. הלקוח אישר מראש ובכתב את הפעילות בכל אפיקי ההשקעה בהם פעל. המכללה אינה משדלת את לקוחותיה לבצע פעולות מסחר כלשהן, ואינה מנהלת את חשבונותיהם של לקוחותיה. לאור פנייתכם, יצרנו קשר עם הלקוח, והזמנו אותו לפגישה, ובה ננסה להציע לו פתרונות".